Lijn 470 Brussel Noord - Haacht Kerk
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 470 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Entiteit | Vlaams-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 16 april 2012 |
Voorganger(s) | 272 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/dag (ri. Brussel) |
Avond | 4x/avond (ri. Haacht) |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 470 rijdt van Brussel rechtstreeks naar Haacht.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt uitsluitend richting Brussel gereden en in de middagspits uitsluitend richting Haacht.
- Halverwege de middag rijden twee ritten van Haacht naar Brussel.
- In de late avond rijden nog vier ritten vanuit Brussel; twee naar Haacht Station en twee naar Kampenhout Sas.
Route
Halte | ||
Brussel, Noord | ||
Brussel, Rogier | ||
Brussel, Sint-Jan | ||
Sint-Joost-ten-Node, Kruidtuin | ||
Evere, Bordet Station | ||
Steenokkerzeel, Oud Station | ||
Kampenhout, Oud Station | ||
Kampenhout, Sas | ||
Haacht, Station | ||
Haacht, Kerk |
Geschiedenis
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Op 16 april 2012 werd lijn 272 (Brussel - Bonheiden) beperkt tot het traject Brussel - Zaventem. Ter vervanging van de rechtstreekse spitsritten werd lijn 470 geïntroduceerd die tijdens de spitsuren als snelbus ging rijden tussen Brussel, Kampenhout en Haacht met slechts een beperkt aantal tussenhaltes.
Categorieën:
- Verouderde buitenlandse lijnen
- Buitenlandse lijn 470
- Buitenlandse buslijnen
- Entiteit Vlaams-Brabant
- Lijn in België
- Plaats Brussel
- Station Brussel-Noord
- Brussel Rogier
- Plaats Sint-Joost-ten-Node
- Sint-Joost-ten-Node Kruidtuin
- Plaats Evere
- Station Bordet
- Plaats Steenokkerzeel
- Station Steenokkerzeel
- Plaats Kampenhout
- Station Kampenhout
- Plaats Haacht
- Station Haacht