Lijn 36 Den Haag Leyenburg - Schiedam Station Centrum
Voormalige buslijn 36 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Haaglanden Streek (2009-2019) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City CNG |
Periode | 15 februari 2015 t/m 24 augustus 2019 |
Voorganger(s) | 86 |
Opvolger(s) | 456 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdagavond | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondagavond | 1-2x/uur |
Lijn 36 reed van Den Haag via Poeldijk, Honselersdijk, Naaldwijk en Maasland naar Schiedam.
Dienstregeling
- Tijdens de doordeweekse avonduren en op zondag de gehele dag werd tussen Naaldwijk en Schiedam 1x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Den Haag, Leyenburg | ||
Den Haag, Dedemsvaartweg | ||
Den Haag, Doctor Hendrik Enno van Gelderlaan | ||
Den Haag, Zichtenburglaan | ||
Den Haag, Lozerlaan | ||
Den Haag, De Uithof | ||
Poeldijk, Paul Captijnlaan | ||
Poeldijk, Doctor Weitjenslaan | ||
Honselersdijk, Nieuweweg | ||
Honselersdijk, Nederhof | ||
Honselersdijk, Strijplaan | ||
Naaldwijk, Industriestraat | ||
Naaldwijk, Busstation | ||
Naaldwijk, Pijle Tuinen | ||
Maasland, Viaduct | ||
Schiedam, Station Centrum |
Geschiedenis
Op 15 februari 2015 worden voor de overzichtelijkheid enkele lijnnummers gewijzigd, waardoor een bundeling per stad/regio wordt gerealiseerd met lijnnummers uit de 30-, 40-, 50-, 60- en 70-serie. Lijn 86 werd vernummerd naar 36.
Op 11 december 2016 droeg Veolia Transport de exploitatie van alle buslijnen in deze concessie over aan Connexxion.
Tevens werd op die datum de frequentie tussen Naaldwijk en Schiedam op zaterdagavond verhoogd naar 2x/uur, zodat die frequentie sindsdien op zaterdagavond op de hele lijn geldt.
Op 25 augustus 2019 ging de concessie Haaglanden Streek van start, die na een aanbestedingsprocedure werd gewonnen door EBS. Lijn 36 werd vernummerd naar 456 en werd opgewaardeerd naar het R-net. De route bleef ongewijzigd, maar de frequenties werden verhoogd.