Lijn 21 Enschede Centraal Station - Winterswijk Station
Voormalige buslijn 21 | |
Vervoerder(s) | GVM (... - 1997), Oostnet (1997 - ...) |
Regio's | Twente, Achterhoek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Voorganger(s) | 21 |
Opvolger(s) | 73 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 21 reed van Enschede via Usselo, Rutbeek, Haaksbergen, Brammelo, Neede, Eibergen, Hupsel, Groenlo en Meddo naar Winterswijk.
Route
Halte | ||
Enschede, Centraal Station | ||
Enschede, Centrum/Zuidmolen | ||
Enschede, Haaksbergerstraat | ||
Enschede, Veldkampstraat | ||
Enschede, Spinnersplein | ||
Enschede, Pathmossingel | ||
Enschede, Stevenfennestraat | ||
Enschede, Van de Zandestraat | ||
Enschede, Ferdinand Bolstraat | ||
Enschede, Usseler Esch | ||
Usselo, Kerk | ||
Usselo, Helmerstraat | ||
Usselo, Crematorium | ||
Usselo, Teesinklanderweg | ||
Rutbeek, Weg naar Bad Boekelo | ||
Rutbeek, Klein Wicherink | ||
Rutbeek, Rutbeekweg | ||
Rutbeek, Café Het Haasje | ||
Rutbeek, Boerderij Van Heek | ||
Haaksbergen, Café Ordelmans | ||
Haaksbergen, Blanckenborgh | ||
Haaksbergen, Confectiefabriek | ||
Haaksbergen, Busstation | ||
Haaksbergen, Café Ten Vaarwerk | ||
Haaksbergen, Scholtenhage | ||
Brammelo, Weerninksteeg | ||
Brammelo, Poort Diaconie | ||
Brammelo, Boerman | ||
Brammelo, Roerink | ||
Neede, Busstation | ||
Neede, Diekmaatschool | ||
Neede, Rozenboom | ||
Eibergen, Hulshof | ||
Eibergen, Transformator | ||
Eibergen, Peppeldijk | ||
Eibergen, De Tol | ||
Eibergen, Garage Grooters | ||
Eibergen, Viersprong | ||
Eibergen, Kievitstraat | ||
Eibergen, Maatman | ||
Hupsel, Ballastput | ||
Hupsel, Café De Keet | ||
Hupsel, Viersprong | ||
Hupsel, Ruiterweg | ||
Groenlo, De Sliem | ||
Groenlo, Coöperatie | ||
Groenlo, Busstation | ||
Groenlo, Coöperatie | ||
Groenlo, Houtzagerij | ||
Groenlo, Wallerbosch | ||
Meddo, Witte Brug | ||
Meddo, Te Lintum | ||
Meddo, Weg naar Meddo | ||
Meddo, Kattenberg | ||
Winterswijk, Kwekerij Gelria | ||
Winterswijk, De Kemphaan | ||
Winterswijk, Streekziekenhuis | ||
Winterswijk, De Harmonie | ||
Winterswijk, De Peperbus | ||
Winterswijk, Flora | ||
Winterswijk, Vredensehof | ||
Winterswijk, Prunusstraat | ||
Winterswijk, Sporthal | ||
Winterswijk, Pelkwijk | ||
Winterswijk, Kloosterstraat | ||
Winterswijk, De Driemarkt | ||
Winterswijk, Busstation/NS |
Geschiedenis
Vanaf 23 mei 1993 reed de lijn in de (zeer) late avonduren en 's ochtends vroeg in het weekeinde alleen nog tussen Groenlo en Winterswijk. Doorgaande reizigers naar Enschede reisden op deze momenten via Neede met lijn 20 of 27.
Op 28 mei 1995 werden de sneldiensten overgenomen door Interliner 321. De lijn ging nu de hele week door als stopdienst via Neede rijden met 1x/uur over het hele traject en 1x/uur van Winterswijk (op zaterdag: Groenlo) tot Neede.
In de dienstregeling 1996/1997 werd elk uur het hele traject gereden, met in de spitsuren een halfuurdienst tussen Winterswijk en Neede. In de avonduren werd eveneens elk uur het hele traject gereden en ook elk uur Neede - Winterswijk. Op zaterdag en zondag werd ook elk uur het hele traject gereden en ook elk uur tussen Neede en Groenlo.
Lijn 21 is enkele jaren later omgezet in een sneldienst, de huidige lijn 73. Deze snelbus rijdt niet meer via Neede en heeft minder haltes.