Lijn 20 Enschede Centraal Station - Doetinchem Busstation
Voormalige buslijn 20 | |
Vervoerder(s) | GVM, Oostnet |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | t/m 29 mei 1999 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 20 reed van Enschede via Usselo, Haaksbergen, Rietmolen, Neede, Borculo, Ruurlo, Veldhoek en Zelhem naar Doetinchem.
Van maandag t/m vrijdag buiten de vakanties werd een halfuurdienst over het hele traject gereden, in de vakanties werd alleen tussen Enschede en Neede elk halfuur gereden. In de avonduren en het weekend werd het gehele traject 1x/uur gereden, waarbij in de avonduren en op zondag een afwijkende route in Doetinchem werd gereden.
Route
Halte | ||
Enschede, Centraal | ||
Enschede, Centrum / Zuidmolen | ||
Enschede, MST / Haaksbergerstraat | ||
Enschede, Veldkampstraat | ||
Enschede, Pathmossingel | ||
Enschede, Spinnerplein | ||
Enschede, Stevenfennestraat | ||
Enschede, v.d. Zandestraat | ||
Enschede, Ferdinand Bolstraat | ||
Usselo, Usseler Esch | ||
Usselo, Kerk | ||
Usselo, Helmerstraat | ||
Usselo, Crematorium | ||
Usselo, Teesinklanderweg | ||
Usselo, Weg naar Bad Boekelo | ||
Usselo, Klein Wicherink | ||
Usselo, Rutbeekweg | ||
Usselo, Café Het Haasje | ||
Haaksbergen, Boerderij van Heek | ||
Haaksbergen, Café Ordelmans | ||
Haaksbergen, Weg naar Veldmaat | ||
Haaksbergen, Blanckenborgh | ||
Haaksbergen, Confectiefabriek | ||
Haaksbergen, Busstation | ||
Haaksbergen, Café Ten Vaarwerk | ||
Haaksbergen, Scholtenhage | ||
Brammelo, Weerninksteeg | ||
Brammelo, Poort Diaconie | ||
Brammelo, Boerman | ||
Brammelo, Roerink | ||
Brammelo, Assinkbosch | ||
Rietmolen, Roode Dijk | ||
Rietmolen, Café Morsink | ||
Rietmolen, Kleislagdijk | ||
Neede, Ruimzicht | ||
Neede, Zessprong | ||
Neede, Wheemerstraat | ||
Neede, Busstation | ||
Neede, Oranjelaan | ||
Neede, De Valkhof | ||
Neede, Bonkertskamp | ||
Neede, De Huikert | ||
Neede, Christelijke School | ||
Reefhos, Kisveld | ||
Reefhos, Transformator | ||
Reefhos, Reefhos | ||
Reefhos, Menkhorst | ||
Borculo, De Biel | ||
Borculo, Hambroek | ||
Borculo, Zuivelfabriek | ||
Borculo, Busstation | ||
Borculo, Cycloonpark | ||
Borculo, 't Zijland | ||
Borculo, Snofhutte | ||
Borculo, Weg naar Lebbenbrugge | ||
Borculo, Leostichting | ||
Borculo, Oude Tol | ||
Ruurlo, Weg naar Vosheuvel | ||
Ruurlo, Nieuwe Zomp | ||
Ruurlo, Kerkhof | ||
Ruurlo, Garvelinkkamp | ||
Ruurlo, Julianaplein | ||
Ruurlo, Kerkplein | ||
Ruurlo, Station NS | ||
Ruurlo, Rijksweg / Kasteel | ||
Ruurlo, Doolhof | ||
Ruurlo, Spiekerdijk | ||
Veldhoek, 't Sikkeler | ||
Veldhoek, Weg naar School | ||
Veldhoek, Café Wentink | ||
Veldhoek, Klaverdijk | ||
Wolfersveen, Café Susebeek | ||
Wolfersveen, Wolfersveen | ||
Wolfersveen, Totenbulten | ||
Wolfersveen, Het Zonnetje | ||
Wolfersveen, Weg naar Hengelo | ||
Zelhem, Van Campen | ||
Zelhem, Reinders | ||
Zelhem, Schildersoord | ||
Zelhem, Markt | ||
Zelhem, Prinses Margrietstraat | ||
Zelhem, Industriepark | ||
Zelhem, Weg naar Heidenhoek | ||
Heidenhoek, Weg naar Heidenhoek | ||
Heidenhoek, Teerink | ||
Heidenhoek, Weg naar Gaanderen | ||
Heidenhoek, Halfweg (Dierssen) | ||
Doetinchem, Te Kiefte | ||
Doetinchem, Zuivelweg | ||
Doetinchem, Klompenfabriek | ||
Doetinchem, Zelhemseweg | ||
Doetinchem, Karel Doormanstraat | ||
Doetinchem, Van Starkenborgstraat | ||
Doetinchem, Churchillstraat | ||
Doetinchem, Plein 40-45 | ||
Doetinchem, Rozengaarde | ||
Doetinchem, Bilderdijkstraat | ||
Doetinchem, Rozengaardseweg | ||
Doetinchem, Station NS | ||
Doetinchem, Gemeentehuis | ||
Doetinchem, Busstation |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1996/1997 werd 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur alleen tussen Borculo en Doetinchem. Gedurende de vakantieperioden werd maar 1x/uur het hele traject gereden. Een aantal ritten reed via de Leostichting in Borculo en in de avonduren en op zondag reed de bus via de wijk Overstegen in Doetinchem.
Nadat Oostnet, NZH, ZWN en Midnet fuseerden tot Connexxion werd het voormalige GVM-deel omgevormd tot Syntus dat daarmee ging rijden in de Achterhoek en op de spoorlijnen Zutphen-Winterswijk en Winterswijk-Doetinchem. De buslijnen werden daarop ook grotendeels aangepast.
Lijn 20 werd toen geknipt in Borculo, het traject tussen Enschede en Borculo bleef rijden onder het lijnnummer 20, het traject tussen Borculo en Doetinchem ging rijden onder het nieuwe lijnnummer 23.