Lijn 1 's-Hertogenbosch, De Kruiskamp - De Aawijk
Buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | 's-Hertogenbosch |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 14 december 2014 |
Voorganger(s) | 61 |
Frequenties
| |
Spits | 0-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2-4x/uur |
Dal | 0-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 1 rijdt van De Kruiskamp (Kruiskampsingel) via het Station, Centrum en De Pettelaar naar De Aawijk (Oosterplas).
Van aanvang dienst tot ongeveer 13:45 wordt uitsluitend van De Aawijk naar De Kruiskamp gereden (niet in vakantieperioden) en vanaf 13:00 tot ongeveer 18:00 wordt uitsluitend van De Kruiskamp naar De Aawijk gereden (ook in vakantieperioden). Op deze momenten kunnen reizigers in de andere richting gebruik maken van lijn 11.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Kruiskampsingel | ||
's-Hertogenbosch, Kardinaal de Jongsingel | ||
's-Hertogenbosch, Karel Doormanstraat | ||
's-Hertogenbosch, Admiraliteitslaan | ||
's-Hertogenbosch, Churchilllaan | ||
's-Hertogenbosch, Evert van Dijkstraat | ||
's-Hertogenbosch, Kooikersweg | ||
's-Hertogenbosch, Helftheuvelpassage | ||
's-Hertogenbosch, Rijzertlaan | ||
's-Hertogenbosch, Boschmeersingel | ||
's-Hertogenbosch, Boschmeerplein | ||
's-Hertogenbosch, Simon Stevinweg | ||
's-Hertogenbosch, Christiaan Huygensweg | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
's-Hertogenbosch, Koningsweg | ||
's-Hertogenbosch, Spinhuiswal | ||
's-Hertogenbosch, Hertog Hendriksingel | ||
's-Hertogenbosch, Pettelaarseweg | ||
's-Hertogenbosch, Philips de Tweedestraat | ||
's-Hertogenbosch, Sweelinckplein | ||
's-Hertogenbosch, Chopinstraat/Provinciehuis | ||
's-Hertogenbosch, Provinciehuis | ||
's-Hertogenbosch, Gestelseweg | ||
's-Hertogenbosch, Vondelstraat | ||
's-Hertogenbosch, Zuiderparkweg | ||
's-Hertogenbosch, Erasmusstraat | ||
's-Hertogenbosch, Merwedelaan | ||
's-Hertogenbosch, Rivierenplein | ||
's-Hertogenbosch, Balistraat | ||
's-Hertogenbosch, Dommelstraat | ||
's-Hertogenbosch, Geulweg | ||
's-Hertogenbosch, Maassingel | ||
's-Hertogenbosch, Scheldestraat | ||
's-Hertogenbosch, Oosterplas |
Geschiedenis
Op 14 december 2014 werd de oude concessie Meierij ingelijfd bij de nieuwe concessie Oost-Brabant. Deze was na de aanbesteding (wederom) gewonnen door Arriva.
De gehele stadsdienst van 's-Hertogenbosch kreeg op die datum nieuwe lijnnummers. De oude lijn 61 werd op die datum vernummerd naar 1. Het principe van een gecombineerde dienstregeling met lijn 11 bleef grotendeels gehandhaafd, met een kleine wijziging tijdens de vakantieperioden.