Lijn 164 Zuid-Beijerland R. van Dorplaan - Rotterdam Zuidplein
Buslijn 164 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Hoekse Waard - Goeree-Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur (deels belbus) |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur (deels belbus) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 164 rijdt van Zuid-Beijerland via Numansdorp, Klaaswaal, Westmaas, Mijnsheerenland en busstation Heinenoord naar het Zuidplein in Rotterdam.
Buiten de spitsuren en op zaterdag wordt slechts 1x/uur gereden tussen Numansdorp en Zuid-Beijerland, 's avonds en op zondag rijdt een belbus tussen Zuid-Beijerland en Numansdorp die in Numansdorp aansluiting biedt op een vaste lijnbus naar Rotterdam.
Van maandag t/m zaterdagavond 1x/uur en op zondag de gehele dag wordt er alleen tussen Numansdorp en busstation Heinenoord gereden, alleen op zondagmiddag vertrekt 1x per 2 uur een rit uit Rotterdam.
Tijdens de ochtendspits en op zaterdag overdag rijden de ritten vanuit de richting Numansdorp niet via de Van Oldenbarneveltstraat.
In de maanden mei t/m augustus en bij evenementen rijdt een aantal ritten via Mijnsheerenland, Binnenmaas.
Route
Halte | ||
Zuid-Beijerland, R. van Dorplaan | ||
Zuid-Beijerland, Van Oldenbarneveltstraat | ||
Zuid-Beijerland, Gravin Sabinastraat | ||
Zuid-Beijerland, Tuinweg | ||
Zuid-Beijerland, Dorpsstraat | ||
Zuid-Beijerland, 't Scheidt | ||
Numansdorp, Viaduct A29 | ||
Numansdorp, Molendijk | ||
Numansdorp, Burg. de Zeeuwstraat | ||
Numansdorp, Weth. v.d. Veldenweg | ||
Numansdorp, Burg. de Zeeuwstraat | ||
Numansdorp, Hallinxweg | ||
Numansdorp, Burg. Henrylaan | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
Numansdorp, Oudesluis | ||
Klaaswaal, Rijksstraatweg | ||
Klaaswaal, Molendijk | ||
Klaaswaal, Kreupeleweg | ||
Westmaas, Provincialeweg | ||
Mijnsheerenland, Raadhuislaan | ||
Mijnsheerenland, Dorp | ||
Mijnsheerenland, Beukenhof | ||
Mijnsheerenland, Romeinseweg | ||
Mijnsheerenland, Binnenmaas | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Rotterdam, Vaanweg | ||
Rotterdam, Zuidplein |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de ZWN.
In de dienstregeling 1995/1996 werd van maandag t/m vrijdag overdag elk half uur gereden, 1x/uur werd tot Numansdorp gereden en 1x/uur naar Zuid-Beijerland. In de ochtendspits reed één extra rit naar Numansdorp en kwamen drie extra ritten uit Zuid-Beijerland.
Op zaterdag werd elk half uur gereden tussen Rotterdam en Numansdorp en kwam slechts eenmaal per drie uur een rit uit Zuid-Beijerland. In de avonduren en op zondag werd 1x/uur gereden en werd om-en-om tot Numansdorp of naar Zuid-Beijerland gereden. Tussen Rotterdam en Heinenoord Busstation konden reizigers gebruik maken van lijn 160 of 161.
Vanaf 1 juni 1997 werden alle ritten in de avonduren en het weekeinde tussen Numansdorp en Zuid-Beijerland overgenomen door de lijntaxi. Dit hield in dat deze ritten minimaal één uur van tevoren gereserveerd moesten worden, zo niet: dan reed er geen bus. Van maandag t/m vrijdag reed de lijntaxi 1x/uur en in het weekeinde 1x per 2 uur.
Op 30 mei 1999 ging de ZWN op in het nieuw ontstane Connexxion, tezamen met NZH, Oostnet en Midnet. De ritten op zaterdag tussen Numansdorp en Zuid-Beijerland gingen vanaf die datum weer als vaste bus rijden i.p.v. als lijntaxi. Hierdoor ging de frequentie op dat trajectdeel weer omhoog naar 1x/uur.