Lijn U45 Dortmund, Fredenbaum - Westfalenhallen

Uit OV in Nederland Wiki
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 5 jul 2025 om 08:31
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Ga naar: navigatie, zoeken
Metro nieuw.svg
Metrolijn U45 in Duitsland
Vervoerder(s) DSW21
Verkeersverbond VRR
Lijnsoort Metro
Lijnlogo U45 Dortmund.png
Materieel Stadtbahn B
Rijdt sinds 8 januari 2017
Voorganger(s) U45
Frequenties
Spits 6x/uur
Dal 6x/uur
Avond (werkdagen) 4-6x/uur
Zaterdag 4-6x/uur
Zaterdagavond 4-6x/uur
Zondag 4x/uur
Zondagavond 4x/uur
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak

Lijn U45 rijdt van Dortmund Fredenbaum via Hauptbahnhof, Stadtmitte en Westfalenpark naar Westfalenhallen.

Dienstregeling

  • Doordeweeks buiten de vakanties tussen circa 7:00 en 8:00 uur en tussen circa 12:00 en 18:00 uur en op zaterdag tussen circa 10:30 en 18:00 uur wordt het traject tussen Fredenbaum en Dortmund Hauptbahnhof bediend.
  • Van maandag tot en met zaterdag wordt de frequentie na circa 20:00 uur verlaagd van 6x/uur naar 4x/uur.
  • Op zaterdag wordt de frequentie na circa 8:30 uur verhoogd van 4x/uur naar 6x/uur.
  • Bij evenementen wordt (door een deel van de ritten) naar Westfalenstadion gereden in plaats van naar Westfalenhallen.

Route

Halte
   Dortmund, Fredenbaum    
   Dortmund, Immermannstraße/Klinikzentrum Nord    
   Dortmund, Lortzingstraße  
   Dortmund, Münsterstraße  
   Dortmund, Leopoldstraße    
   Dortmund, Hauptbahnhof  
  Dortmund, Kampstraße    
  Dortmund, Stadtgarten    
  Dortmund, Stadthaus S-Bahnhof  
  Dortmund, Markgrafenstraße    
  Dortmund, Westfalenpark    
  Dortmund, Remydamm  
   Dortmund, Westfalenstadion    
  Dortmund, Westfalenhallen (gekoppeld aan lijn U46)  

Geschiedenis

Op 8 januari 2017 werd de dienstregeling aangepast. In de middagspits werd voortaan ook het traject tussen Fredenbaum en het Hauptbahnhof gereden. Ook een enkele rit in de ochtendspits ging dit traject rijden.

Op 11 mei 2020 werd de dienstregeling aangepast. Er gingen meer ritten tussen Fredenbaum en Dortmund Hauptbahnhof rijden. Voortaan werd dit traject ook doordeweeks tussen circa 12:00 en 15:00 uur bediend. Tevens gingen de ritten op dit traject ook in de vakanties rijden.

Op 1 februari 2021 werd het aantal ritten tussen Fredenbaum en Dortmund Hauptbahnhof verder uitgebreid. Voortaan werd dit traject ook doordeweeks tussen circa 7:00 en 8:00 uur bediend. Voorheen reed in de ochtendspits alleen een enkele rit op dit traject. Op zaterdag ook gingen de ritten tussen circa 10:30 en 18:00 uur dit traject bedienen. Tevens werd tot middernacht 4x/uur gereden in plaats van dat de frequentie rond 22:00 uur werd verlaagd naar 2x/uur.

Op 22 juni 2023 werd de dienstregeling gewijzigd. De doordeweekse ritten tussen Dortmund Hauptbahnhof en Fredenbaum gingen niet langer in de vakanties rijden.

Op 21 augustus 2024 werd de dienstregeling uitgebreid. De gehele week werden tussen 0:00 en 1:00 uur enkele ritten aan de dienstregeling toegevoegd of verlengd waardoor de dienstregeling ongeveer een half uur later werd beëindigd.

Op 7 januari 2025 kwam doordeweeks tussen 12:00 en 18:00 uur en op zaterdag tussen 10:30 en 18:00 uur de bediening van het traject tussen Fredenbaum en Dortmund Hauptbahnhof te vervallen.

Op 28 april 2025 werd doordeweeks tussen 12:00 en 18:00 uur en op zaterdag tussen 10:30 en 18:00 uur het traject tussen Fredenbaum en Dortmund Hauptbahnhof weer bediend.