Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station
Buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | Breng |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 33 is een buslijn die vanaf station Arnhem via Huissen, Angeren, Doornenburg, Gendt, Haalderen, Bemmel, Doornik en Lent naar station Nijmegen rijdt.
Route
Op maandagen en zaterdagen slaat de buslijn overdag de haltes Nijmegen, Museum het Valkhof tot en met Nijmegen, Smetiusstraat over wegens markt. De vervangende haltes zijn De Waalkade en het Joris Ivensplein.
De spitstoevoegers op lijn 33 worden alleen in de spitsrichting tussen Huissen en Arnhem gereden.
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Schouwburg | ||
Arnhem, Airborneplein | ||
Arnhem, De Monchyplein | ||
Arnhem, Groene Weide | ||
Arnhem, Visserslaan | ||
Arnhem, Biezenlaan | ||
Arnhem, Stadswaardenlaan | ||
Arnhem, Eimerssingel | ||
Huissen, Oude Huissenseweg | ||
Huissen, Grevenveld | ||
Huissen, Nielant | ||
Huissen, Heirweg | ||
Huissen, Loostraat | ||
Huissen, Rabobank | ||
Huissen, Stadswal | ||
Huissen, Binnenveld | ||
Huissen, Valom | ||
Huissen, Willemsen | ||
Angeren, Geldersch Oord | ||
Angeren, Kamervoort | ||
Angeren, Borgers | ||
Angeren, Transformator | ||
Angeren, Sterrenberg | ||
Angeren, Boerenhoek | ||
Doornenburg, Stenen Palen | ||
Doornenburg, de Linge | ||
Doornenburg, Krakkedel | ||
Doornenburg, de Woerd | ||
Doornenburg, Rijnstraat | ||
Doornenburg, van Kol | ||
Doornenburg, Blauwe Hoek | ||
Gendt, Molenstraat | ||
Gendt, Olyhorststraat | ||
Gendt, Kapelstraat | ||
Gendt, Dwarsakker | ||
Gendt, Julianaplein | ||
Gendt, Markt | ||
Gendt, Baron van Gendtlaan | ||
Gendt, Kommerdijk | ||
Gendt, Kruisstraat | ||
Gendt, Industrieterrein | ||
Haalderen, Groenestraat | ||
Haalderen, Kolkweg | ||
Haalderen, Kerk | ||
Haalderen, Lage Zandsestraat | ||
Haalderen, De Essenpas | ||
Bemmel, Papenstraat | ||
Bemmel, Oostervelden | ||
Bemmel, Klappenburgstraat | ||
Bemmel, Wardstraat / Sporthal | ||
Bemmel, Gemeentehuis | ||
Bemmel, Dorpsstraat / Molenwei | ||
Bemmel, Teselaar / Vossenhol | ||
Bemmel, De Pas | ||
Doornik, Het Nevelveld | ||
Doornik, Zandsepad | ||
Doornik, Doornik | ||
Doornik, Bekkersland | ||
Lent, Turennesingel | ||
Lent, Petuniastraat | ||
Lent, Lentseveld | ||
Lent, PMS/Laauwikstraat | ||
Nijmegen, Museum Het Valkhof | ||
Nijmegen, Kelfkensbos | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Waalkade | ||
Nijmegen, Joris Ivensplein | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Geschiedenis lijn 33
Van 28 mei 2000 tot 5 januari 2003 reed lijn 33 van Arnhem naar Wijchen via Wijchen Noord. Deze nam tussen Nijmegen en Wijchen het traject van de vervallen stadslijn 3 over. Tussen Arnhem en Nijmegen reed lijn 33 al langer.
Op 5 januari 2003 werd deze lijn weer geknipt. Lijn 33 reed tot station Nijmegen. Het traject Nijmegen - Wijchen werd gereden onder het nieuwe lijnnummer 53.
Op 12 december 2005 wijzigde de route tussen Bemmel en Nijmegen. Lijn 33 reed voorheen via Lent en Doornik terwijl lijn 32 via Ressen reed. Op die datum werden deze twee trajecten geruild. Lijn 33 reed voortaan via Ressen terwijl lijn 32 de bediening van Doornik en Lent overnam. Ook reed lijn 33 in Nijmegen niet meer via Plein 1944 en de Burchtstraat. Op last van de gemeente Nijmegen gingen er minder bussen via het centrum rijden. Lijn 33 ging via de Singels rijden. Op 10 december 2006 werd de route door het centrum weer hersteld.
Lijn 33 werd verzorgd door Hermes en Connexxion. Per 13 december 2009 werd de exploitatie voorgezet onder de naam Breng. Vanaf die datum ging lijn 33 op maandag t/m vrijdag vanaf station Nijmegen doorrijden naar Heyendaal totdat de nieuwe RijnWaalSprinter zou gaan rijden.
In november 2009 begon de gemeente met de reconstructie van het rondje Heyendaal. Ook de Philips van Leydenlaan ging hierbij op de schop. De haltes Tandheelkunde en UMC Sint Radboud vervielen tijdelijk en er kwam een noodhalte op de Sint Annastraat. In juni 2010 waren de werkzaamheden afgerond en de bussen gingen weer via de Philips van Leydenlaan rijden. De halte Tandheelkunde is sindsdien vervallen. De halte UMC Sint Radboud richting station werd verplaatst richting de voormalige halte Tandheelkunde om reizigers voor de Tandheelkundige Kliniek te compenseren voor het wegvallen. Lijn 33 ging voor reizigers naar de Aula en Spinozagebouw stoppen bij de halte Bestuursgebouw, net om de hoek bij de halte Tandheelkunde.
Per 4 juli 2010 werd in Lent de route lichtelijk gewijzigd en ging lijn 33 stoppen bij de halte PMS/Laauwikstraat.
Per 29 augustus 2010 is lijn 33 weer ingekort tot station Nijmegen. Op die datum is lijn 300 (de RijnWaalSprinter) van start gegaan. Hierbij verviel lijn 32. Lijn 33 nam delen van de route van lijn 32 over. Ook is de frequentie van de spitsritten opgevoerd tot 8x per uur om het wegvallen van lijn 32 te compenseren voor reizigers tussen Arnhem en Huissen.
Op 12 december 2011 is lijn 33 een lichtelijk gewijzigde route gaan rijden tussen Malburgen-Oost in Arnhem en Huissen. De haltes Arnhem, Eimerssingel en Huissen, Oude Huissenseweg werden toegevoegd. De frequentie in de ochtendspits tussen Huissen en Arnhem ging weer terug naar viermaal per uur.
Geschiedenis Arnhem - Doornenburg - Gendt - Bemmel - Nijmegen
Dit traject is in het verleden nauw verbonden geweest met de verbinding Nijmegen - Wijchen. In het verleden waren er twee losse lijnen op delen van het traject Arnhem - Nijmegen, later zijn deze gecombineerd tot één lijn waarbij het traject Nijmegen - Wijchen afgesplitst werd. Deze werden later zelfs tot een doorgaande lijn samengevoegd.
De volgende lijnen hebben gereden op het traject Arnhem - Nijmegen via Doornenburg, Gendt en Bemmel:
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Bemmel De Pas (t/m 1 juni 1996, samen met lijn 3)
- Lijn 3 Wijchen Randweg Noord - Doornenburg Rijnstraat (t/m 1 juni 1996, samen met lijn 33)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (1999) (2 juni 1996 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Wijchen Randweg Noord (28 mei 2000 t/m 4 januari 2003)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (2003) (5 januari 2003 t/m 11 december 2004)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (12 december 2004 t/m 12 december 2009)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Heyendaal (13 december 2009 t/m 28 augustus 2010)
- Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station (2010) (vanaf 29 augustus 2010)