Lijn 80 Almelo Centrumplein - Hardenberg Parkweg 57
Voormalige buslijn 80 | |
Vervoerder(s) | Twents (Connexxion) |
Concessie | Twente (2006-2013) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | iig. 2005 t/m 7 december 2013 |
Opvolger(s) | 80 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 80 reed van Almelo via Vriezenveen, Westerhaar, Sibculo, Kloosterhaar en Bergentheim naar Hardenberg.
Dienstregeling
- Van maandag t/m vrijdag reden de ritten vanuit Almelo naar Westerhaar en keerden daar op lijn 81 en reden bij terugkomst in Westerhaar verder naar Hardenberg. Vanaf Hardenberg werd de gehele route naar Almelo gereden.
- In de avonduren en het weekeinde werd alleen tussen Almelo en Westerhaar gereden.
- Op zondag werden alle ritten met een kleiner busje gereden.
Route
Halte | ||
Almelo, Centrumplein | ||
Almelo, Centraal | ||
Almelo, Boddenstraat | ||
Almelo, Tijhofslaan | ||
Almelo, Brugstraat | ||
Almelo, Vriezebrug | ||
Almelo, De Klokkenbelt | ||
Almelo, Buurstede | ||
Almelo, Elsboerlaan | ||
Almelo, Meulenbeldlaan | ||
Almelo, Huize Alexandra | ||
Almelo, Het Meulenbelt | ||
Vriezenveen, Oostermaatweg | ||
Vriezenveen, De Zuivering | ||
Vriezenveen, Zuivelfabriek | ||
Vriezenveen, 't Midden | ||
Westerhaar, Westerveenweg | ||
Westerhaar, Dalweg | ||
Westerhaar, Sluiskade | ||
Westerhaar, De Klaampe | ||
Westerhaar, Leidijk | ||
Westerhaar, Busstation | ||
Westerhaar, Wollegrasstraat | ||
Westerhaar, Schapenweg | ||
Sibculo, Meijerboerweg | ||
Sibculo, Driesprong | ||
Sibculo, Bergweg | ||
Kloosterhaar, Schoolstraat | ||
Kloosterhaar, Viersprong | ||
Kloosterhaar, Oude Vaart | ||
Kloosterhaar, Post | ||
Kloosterhaar, Horstra | ||
Bergentheim, Pannemansbos | ||
Bergentheim, Veenlust | ||
Bergentheim, Kanaalbrug | ||
Bergentheim, Gereformeerde Kerk | ||
Bergentheim, Kanaalbrug | ||
Bergentheim, Veenlust | ||
Bergentheim, Bruchterbeekweg | ||
Hardenberg, De Nieuwe Haven | ||
Hardenberg, Handelsstraat | ||
Hardenberg, Wavin | ||
Hardenberg, Ziekenhuis | ||
Hardenberg, Station | ||
Hardenberg, Waterinkschool | ||
Hardenberg, Parkweg 57 |
Keringen
- Connexxionbussen op lijn 80 keerden op Almelo Centrumplein in willekeurige volgorde op alle lijnen die Almelo Centrumplein als eindpunt hebben.
- Syntusbussen op lijn 80 keerden op Almelo Centrumplein alleen op zichzelf en lijn 83;
- Op Westerhaar Busstation keerde lijn 80 uit Almelo op lijn 81.
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 11 december 2005 ging de eerste concessie Twente van start en de huidige vervoerder Connexxion ging vanaf dan rijden in een bordeauxrode kleurstelling onder de noemer Twents. Met deze nieuwe dienstregeling bleven de route en dienstregeling vermoedelijk ongewijzigd.
In deze dienstregeling werd van maandag t/m vrijdag tussen Almelo en Hardenberg gereden; in de brede spitsuren elk half uur, met enkele uitlopers tussen Almelo en Westerhaar en in de ochtendspits werd zelfs elk kwartier van Westerhaar naar Almelo gereden. Op zaterdag werd 1x per 2 uur gereden tussen Westerhaar en Hardenberg en waren de ritten gekoppeld aan lijn 82 en op zondag werd 1x per 2 uur gereden tussen Almelo en Hardenberg.
Geschiedenis volgt t.z.t.
Op 6 juni 2010 werden de ritten op zaterdag ingekort tot het traject Almelo - Westerhaar.
Op 8 december 2013 nam Syntus het busvervoer in Twente over ten koste van Connexxion. Door aanpassingen in de dienstregeling is deze lijn komen te vervallen doordat lijn 80 en lijn 91 zijn samengevoegt\d tot een nieuwe lijn 80.