Lijn 89 Venray Station - Horst Venloseweg
Snelbuslijn 89 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter, VDL Citea LLE-120, VDL Citea LLE-115 Electric |
Rijdt sinds | 13 december 2020 |
Voorganger(s) | 88, 89, 789 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 22:30) |
Avond (weekend) | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 89 rijdt van Venray Station naar Horst, Melderslo, Lottum, Grubbenvorst, Blerick en Venlo.
Dienstregeling
- In de ochtendspits en tussen ca. 13:30 en 18:30, maar niet in de vakanties, wordt 1x/uur tussen Venray Station en Venlo gereden. Tussen de halte Markt in Lottum en Venlo wordt hierbij lijn 88 versterkt, die ook tussen Venray Station, Lottum en Venlo rijdt, maar via een andere route tussen Venray Station en Lottum. In de ochtendspits rijden beide lijnen samen richting Venlo ongeveer een halfuursdienst en richting Lottum en Venray Station ongeveer een 20-40-dienst; in de middag geldt dit andersom. De eerste rit naar Venlo begint in Lottum bij de halte Markt.
- Tussen ca. 10:00 en 13:30, in de avonduren en tijdens de vakanties wordt 1x/uur tussen Venray Station en Horst gereden. Het traject tussen Horst en Lottum wordt dan verzorgd door lijn 789; tussen Lottum en Venlo kan gereisd worden met lijn 88.
- In het weekend wordt de sneldienst tussen Venray Station en Horst via de A73 verzorgd door lijn 289.
Materieelinzet
- De ritten tussen Venray Station en Horst worden gereden met een 8-persoonsbus, de ritten van/naar Venlo met een grote bus.
Route
Halte | ||
Venray, Station | ||
Oostrum, De Hulst | ||
Horst, Oude Lind | ||
Horst, Doolgaardstraat | ||
Horst, Venloseweg | ||
Melderslo, Massenweg | ||
Lottum, Zwaanenheike | ||
Lottum, Markt | ||
Lottum, De Lom de Berghlaan | ||
Lottum, Opperdonkseweg | ||
Lottum, De Bongerd | ||
Grubbenvorst, Kaldenbroek | ||
Grubbenvorst, Schoolstraat | ||
Grubbenvorst, Baersdoncklaan | ||
Grubbenvorst, Molenveld | ||
Grubbenvorst, Grubbenhove | ||
Grubbenvorst, Dokter Baggen | ||
Grubbenvorst, Raaieind | ||
Blerick, Parlevinkerweg | ||
Blerick, De Sondert | ||
Blerick, Kazernestraat | ||
Blerick, Station | ||
Venlo, Koninginnesingel | ||
Venlo, Station |
Geschiedenis
Op 13 december 2020 werd de route van lijn 89 van maandag t/m vrijdag gewijzigd. In Horst ging deze lijn niet langer een lusroute rijden; in plaats daarvan werd vanaf de halte Oude Lind rechtstreeks naar de halte Doolgaardstraat gereden en verder naar de halte Venloseweg, dat het nieuwe eindpunt werd van maandag t/m vrijdag tussen ca. 10:00 en 13:30, in de avonduren en tijdens de vakanties overdag. Al deze ritten gingen rijden met een 8-persoonsbus. De haltes Politiebureau, Loevestraat, Sint Antoniuspark en Dokter Van de Meerendonkstraat bleven vanaf station Venray bereikbaar met lijn 87; de halte Frans Woltersstraat werd opgeheven. Buiten de vakanties werd de route in de ochtendspits en in de middag vanaf ca. 13:30 vanuit Horst verlengd naar Melderslo, Lottum, Grubbenvorst, Blerick en Venlo. Deze ritten gingen wel met een grote bus rijden. Hierbij werd tussen Horst en Lottum de bediening van lijn 789 overgenomen en werden tussen Lottum en Venlo de extra ritten van lijn 88 overgenomen. In de ochtendspits gingen beide lijnen samen richting Venlo ongeveer in een halfuursdienst rijden en richting Lottum (en Venray Station) ongeveer in een 20-40-dienst; in de middag ging dit precies andersom gelden. Hierdoor kregen Grubbenvorst en Lottum in deze perioden 2x/uur een verbinding met station Venray en keerde na meer dan elf jaar grotendeels de route van lijn 28 terug. In Grubbenvorst werd ook de nieuwe halte Raaieind bediend. De route in het weekend tussen Venray Station, Horst en Station Horst-Sevenum bleef ongewijzigd, maar werd voortaan gereden als lijn 289. Deze lijn bleef in Horst de haltes Politiebureau, Loevestraat, Sint Antoniuspark en Dokter Van de Meerendonkstraat wel bedienen.
Op 21 februari 2021 werd een kleine versobering doorgevoerd in de avonduren. Alle ritten vanaf 23:00 uur kwamen te vervallen, wat concreet betekende dat tussen Venray Station en Horst de laatste rit in beide richtingen werd opgeheven.