Lijn 106 Amsterdam Centraal Station - Purmerend M.L. Kingweg
Voormalige snelbuslijn 106 | |
Vervoerder(s) | NZH (1980 - 1999), Connexxion (1999 - 2005), Arriva (2005 - 2011) |
Concessies | Waterland (2002-2005), Waterland (2006-2011) |
Regio's | Zaanstreek en Waterland, Amsterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten Alliance, Berkhof Duvedec, Mercedes-Benz Citaro G, Scania OmniLink |
Periode | 1 juni 1980 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 120 |
Opvolger(s) | 306 |
Frequenties
| |
Spits | 4-10x/uur |
Spits (vakantie) | 2-6x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 106 reed van Amsterdam via Ilpendam naar Purmerend.
Dienstregeling
- In de drukste richting, 's ochtends naar Amsterdam en 's middags naar Purmerend, werd 10x per uur gereden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Ilpendam, Dorp | ||
Purmerend, Vurige Staart | ||
Purmerend, Jan Blankenbrug | ||
Purmerend, Linnaeuslaan | ||
Purmerend, Veenweidestraat | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Brug Wheermolen | ||
Purmerend, Churchilllaan | ||
Purmerend, Hannie Schaftstraat | ||
Purmerend, Albert Schweitzerlaan | ||
Purmerend, Anne Franklaan | ||
Purmerend, Meteorenweg/NS | ||
Purmerend, Van IJsendijkstraat | ||
Purmerend, Flevostraat | ||
Purmerend, Prof. Mr. P.J. Oudlaan | ||
Purmerend, Koogsingel | ||
Purmerend, Martin Luther Kingweg |
Geschiedenis
Op 1 juni 1980 werd de oude lijn 120 vernummerd naar 106, opdat dit lijnnummer beter op de vervoersas Amsterdam - Purmerend paste. De lijn ging op maandag t/m zaterdag overdag 4x/uur rijden, 's avonds en op zondag 2x/uur.
Korte tijd halverwege de 80'er jaren lag het eindpunt in Overwhere bij de halte Rietgorsplein.
Halte | ||
Purmerend, Martin Luther Kingweg | ||
Purmerend, Aalscholverstraat | ||
Purmerend, Sternstraat/Salvador Allendelaan | ||
Purmerend, Rietgorsplein |
In de dienstregeling 1990/1991 werd in de ochtendspits 6x/uur vanaf de M.L. Kingweg gereden en 6x/uur vanaf de Anne Franklaan, zodat 12x/uur naar Amsterdam gereden werd, in omgekeerde richting reed slechts 2x/uur een bus. In de daluren en op zaterdag overdag werd 4x/uur gereden (in de vakanties slechts 2x/uur). In de middagspits werd 4x/uur naar Amsterdam gereden en 6x/uur naar Purmerend. In de avonduren en op zondag werd 2x/uur gereden en reed de bus ook via het Beatrixplein.
In de dienstregeling 1992/1993 was de frequentie in de doordeweekse avonduren tot ongeveer 22:00 uur verhoogd naar 4x/uur. De route via het Beatrixplein werd op deze momenten slechts 2x/uur bereden.
In de dienstregeling 1997/1998 werd het Beatrixplein helemaal niet meer bediend.
Halte | ||
Purmerend, Veenweidestraat | ||
Purmerend, Beatrixplein | ||
Purmerend, Waterlandplein | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Brug Wheermolen |
- Voormalige lijn 106
- Voormalige buslijnen
- Concessie Waterland (2002-2005) (voormalige lijnen)
- Concessie Waterland (2006-2011) (voormalige lijnen)
- Regio Zaanstreek en Waterland
- Regio Amsterdam
- Plaats Amsterdam
- Station Amsterdam Centraal
- Plaats Purmerend
- Station Purmerend Overwhere
- Purmerend Martin Luther Kingweg