Lijn 33 Arnhem Centraal Station - Nijmegen Centraal Station
Buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | Breng (Hermes) |
Concessie | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City CNG |
Rijdt sinds | 29 augustus 2010 |
Voorganger(s) | 32, 33 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 1-2x/uur (zomer) |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 33 rijdt van Arnhem via Huissen, Angeren, Doornenburg, Gendt, Haalderen, Bemmel, Doornik en Lent naar Nijmegen.
Dienstregeling
- De spitstoevoegers worden alleen in de spitsrichting tussen Huissen en Arnhem gereden: in de ochtendspits naar Arnhem en in de middagspits naar Huissen. Hierdoor ontstaat een frequentie van 4x/uur in plaats van 2x/uur.
- In de zomervakantie wordt op zaterdag tussen Huissen Valom en Nijmegen slechts 1x/uur.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Velperplein | ||
Arnhem, Stadstheater Arnhem | ||
Arnhem, Airborneplein | ||
Arnhem, De Monchyplein | ||
Arnhem, Groene Weide | ||
Arnhem, Visserslaan | ||
Arnhem, Biezenlaan | ||
Arnhem, Stadswaardenlaan | ||
Arnhem, Immerloo | ||
Arnhem, Oude Huissenseweg | ||
Huissen, Grevenveld | ||
Huissen, Nielant | ||
Huissen, Heirweg | ||
Huissen, Bredestraat | ||
Huissen, Langekerkstraat | ||
Huissen, Stadswal | ||
Huissen, Binnenveld | ||
Huissen, Valom | ||
Huissen, Polseweg | ||
Angeren, Geldersch Oord | ||
Angeren, Kamervoort | ||
Angeren, Julianastraat | ||
Angeren, Molenstraat | ||
Angeren, Sterrenberg | ||
Angeren, Boerenhoek | ||
Doornenburg, Stenen Palen | ||
Doornenburg, De Linge | ||
Doornenburg, Krakkedel | ||
Doornenburg, De Woerd | ||
Doornenburg, Rijnstraat | ||
Doornenburg, Van Kol | ||
Doornenburg, Blauwe Hoek | ||
Gendt, Molenstraat | ||
Gendt, Olyhorststraat | ||
Gendt, Kapelstraat | ||
Gendt, Dwarsakker | ||
Gendt, Julianaplein | ||
Gendt, Markt | ||
Gendt, Baron van Gendtlaan | ||
Gendt, Kommerdijk | ||
Gendt, Kruisstraat | ||
Gendt, Industrieterrein | ||
Haalderen, Groenestraat | ||
Haalderen, Kerk | ||
Haalderen, Lage Zandsestraat | ||
Haalderen, De Essenpas | ||
Bemmel, Papenstraat | ||
Bemmel, Oostervelden | ||
Bemmel, Klappenburgstraat | ||
Bemmel, Sportlaan | ||
Bemmel, Gemeentehuis | ||
Bemmel, Molenwei | ||
Bemmel, Vossenhol | ||
Bemmel, De Pas | ||
Doornik, Het Nevelveld | ||
Doornik, Zandsepad | ||
Doornik, Doornik | ||
Doornik, Bekkersland | ||
Lent, Laauwikstraat | ||
Lent, Turennesingel | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Waalkade | ||
Nijmegen, Joris Ivensplein | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Geschiedenis lijn
Tot en met 28 augustus 2010 reed lijn 33 te Nijmegen nog door naar Heyendaal. Dit traject werd overgenomen door lijn 300. Lijn 33 nam delen van de route van de oude lijn 32 over. In de ochtendspits werd de frequentie tussen Arnhem en Huissen opgevoerd tot achtmaal per uur om reizigers te Arnhem Zuid te compenseren voor het wegvallen van lijn 32 en het feit dat zijn opvolger, lijn 300, niet bij alle haltes stopt.
Op 12 december 2011 is lijn 33 een lichtelijk gewijzigde route gaan rijden tussen Malburgen-Oost in Arnhem en Huissen. De haltes Arnhem, Eimerssingel en Huissen, Oude Huissenseweg werden toegevoegd. De frequentie in de ochtendspits tussen Huissen en Arnhem ging weer terug naar viermaal per uur.
Oorspronkelijk reed lijn 33 in Nijmegen via de Burchtstraat in plaats van de Waalkade. De Burchtstraat was om maandagen en zaterdagen tot acht uur 's avonds onbegaanbaar vanwege de markt. Daarom werden diverse marktroutes bereden. Oorspronkelijk reed lijn 33 op marktdagen via de Waalkade maar toen deze onbegaanbaar werd tot 2 juni 2013 via het Hertogplein en de Nassausingel gereden. Vanaf deze datum werd geheel via de Singels gereden.
Halte | ||
Lent, Station Nijmegen Lent | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Burchtstraat | ||
Nijmegen, Plein 1944 | ||
Nijmegen, Smetiusstraat | ||
Nijmegen, Sint Canisiussingel | ||
Nijmegen, Nassausingel | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Op 20 oktober 2013 is de halte Laauwikstraat te Lent vernoemd tot station Nijmegen Lent. Per 17 augustus 2014 ging lijn 33 in Nijmegen via de Waalkade rijden.
Halte | ||
Lent, Laauwikstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark | ||
Nijmegen, Valkhof | ||
Nijmegen, Hertogplein | ||
Nijmegen, Nassausingel | ||
Nijmegen, Centraal Station |
Vanaf 13 december 2015 ging lijn 33 stoppen bij de nieuwe halte Veur Lent. Per 24 juli 2016 rijdt lijn 33 op zaterdagen tijdens de schoolvakanties in de zomer nog maar eenmaal per uur tussen de halte Valom te Huissen en station Nijmegen. In 2017 wordt deze vakantiedienstregeling tijdens de gehele zomervakantie, een periode van zeven weken (in plaats van zes), gereden. Op 19 augustus 2018 kwam de halte Veur Lent weer te vervallen.
Per 9 december 2018 kwam de halte Kolkweg te Haalderen te vervallen. Te Lent ging lijn 33 via de Turennesingel rijden in plaats van via de Laauwikstraat.
Halte | ||
Doornik, Bekkersland | ||
Lent, Turennesingel | ||
Lent, Petuniastraat | ||
Lent, Lentseveld | ||
Lent, Station Lent Laauwikstraat | ||
Nijmegen, Hunnerpark |