Lijn 1 Vlieland, Dorp Veerdam - Posthuys
Buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | TCR i.o.v. Arriva |
Concessie | Zuidoost-Fryslân en Wadden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea SLF 120 E Iveco First |
Rijdt sinds | 10 januari 2017 |
Voorganger(s) | 110 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/(2) uur |
Dal | 1x/(2) uur |
Avond | 1x/avond |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 1 rijdt van Veerdam via Duinkersoord, Strandhotel en Dorp naar Posthuys.
Dienstregeling
- Deze lijn kent een aparte zomer- en winterdienstregeling, waarvan de perioden gelijk vallen met de zomer- en winterdienstregeling van de boten van Rederij Doeksen. Wegens aansluiting op de boottijden rijdt de bus vrij onregelmatig, maar gemiddeld rijdt de bus elke twee uur.
- Enkele ritten vanaf de Veerdam rijden niet verder dan Strandhotel Seeduyn en richting de Veerdam beginnen enkele ritten bij de halte Ankerplaats.
- 's Middags rijdt één rit van Posthuys naar de Veerdam tussen Dorp - Kerk en Veerdam als sneldienst, waarbij alleen de halte Strandhotel Seeduyn wordt bediend.
- In de winterdienstregeling rijdt op vrijdagavond (niet van november t/m maart) een extra rit van Posthuys naar Dorp - Kerk. In de zomerdienstregelong rijdt deze rit dagelijks en wordt daarna direct doorgereden naar de Veerdam.
- In de vroege ochtend rijdt één rit als belbus van Posthuys naar de Veerdam. In de winterdienstregeling rijdt ook de tweede rit in die richting als belbus.
Route
Halte | ||
Vlieland, Dorp - Veerdam | ||
Vlieland, Kampeerterrein Stortemelk | ||
Vlieland, Stortemelk - Het Sluisje | ||
Vlieland, Duinkersoord - Bosrand | ||
Vlieland, Duinkersoord - Koekoek | ||
Vlieland, Duinkersoord - Zilvermeeuw | ||
Vlieland, Duinkersoord - Toppunt | ||
Vlieland, Ankerplaats | ||
70px | Vlieland, Duinkersoord - Badweg | |
↓ | Vlieland, Strandhotel Seeduyn | |
70px | Vlieland, Duinkersoord - Badweg | |
↑ | Vlieland, Ankerplaats | |
Vlieland, Eureka | ||
↑ | Vlieland, Dorp - Kerk | |
Vlieland, Vuurtoren | ||
Vlieland, Kampeerterrein Lange Paal | ||
Vlieland, Nieuwe Kooi | ||
Vlieland, Posthuys (Veerdienst naar Texel) |
Geschiedenis
Op 1 januari 2017 werden ook de concessies op de Waddeneilanden Vlieland, Terschelling en Ameland aan de nieuwe concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden toegevoegd; op deze eilanden bleef Arriva de vervoerder. Met ingang van 10 januari 2017 werd lijn 110 vernummerd naar lijn 1. De sneldienstritten werden op dat moment ingekort tot Strandhotel Seeduyn.