Lijn 174 Haarlem Station - Amsterdam Gaasperplasstation
Voormalige buslijn 174 | |
Vervoerder(s) | NZH (1998 - 1999), Connexxion (1999 - 2002) |
Regio's | Amstelland-Meerlanden, Haarlem-IJmond |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec |
Periode | 24 mei 1998 t/m 12 januari 2002 |
Voorganger(s) | 174 |
Opvolger(s) | 175, 300 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 174 reed van Haarlem via Heemstede, Hoofddorp, Schiphol, Amstelveen en Ouderkerk aan de Amstel naar Amsterdam-Zuidoost.
Route
Route buiten Schiphol is niet compleet
Halte | ||
Haarlem, Station | ||
Haarlem, Station ingang | ||
Haarlem, Parklaan | ||
Haarlem, Raaksbrug | ||
Haarlem, Wilsonplein | ||
Haarlem, Tempeliersstraat | ||
Haarlem, Dreef | ||
Haarlem, Spanjaardslaan | ||
Heemstede, Blauwe Brug | ||
Heemstede, C. Francklaan | ||
Heemstede, Lanckhorstlaan | ||
Heemstede, Julianaplein | ||
Heemstede, Zandvaartkade | ||
Heemstede, Wipperplein | ||
Heemstede, Cruquiusweg | ||
Cruquius, Cruquius/Ringvaartbrug | ||
Cruquius, Spieringweg | ||
Hoofddorp, Historisch Museum | ||
Hoofddorp, Corversbos | ||
Hoofddorp, Overbos | ||
Hoofddorp, Liesbos | ||
Hoofddorp, Breeburgsingel | ||
Hoofddorp, Rustenburgpark | ||
Hoofddorp, Winkelcentrum Toolenburg | ||
Hoofddorp, Toolenburg-Oost | ||
Hoofddorp, Joke Smitstraat | ||
Hoofddorp, Graan voor Visch | ||
Hoofddorp, Diamantlaan | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Wegalaan | ||
Hoofddorp, Siriusdreef | ||
De Hoek, Rijnlanderweg | ||
De Hoek, Kromhout | ||
De Hoek, Viaduct A4 | ||
Schiphol-Zuid, P30 | ||
Schiphol-Zuid, Flamingoweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Zuid, Uiverweg | ||
Schiphol-Centrum, Schipholgebouw | ||
Schiphol-Centrum, Vrachtgebouw/P12 | ||
Schiphol-Centrum, Martinair | ||
Schiphol-Centrum, Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Station | ||
Schiphol-Noord, Sleepterrein | ||
Schiphol-Noord, P40 | ||
Schiphol-Noord, Elzenhof | ||
Schiphol-Noord, Loevesteinse Dwarsweg | ||
Schiphol-Oost, Bussluis | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Binnenhof | ||
Amstelveen, Gas en Water | ||
Amstelveen, Oranjebaan | ||
Amstelveen, Bankrashof | ||
Amstelveen, Brug/Amsteldijk | ||
Ouderkerk aan de Amstel, Brug/Hoger Einde | ||
Ouderkerk aan de Amstel, Kon. Wilhelminalaan | ||
Ouderkerk aan de Amstel, Woningbouw | ||
Ouderkerk aan de Amstel, Korte Dwarsweg | ||
Amsterdam, Ventweg | ||
Amsterdam, Holterberweg | ||
Amsterdam, Hoogoorddreef/Atlas | ||
Amsterdam, Bijlmerstation | ||
Amsterdam, Deelraad Zuidoost | ||
Amsterdam, Frissenstein | ||
Amsterdam, Dolingadreef | ||
Amsterdam, Daalwijkdreef | ||
Amsterdam, Dennenrode | ||
Amsterdam, Develstein | ||
Amsterdam, Echtenstein | ||
Amsterdam, Eeftink | ||
Amsterdam, Egeldonk | ||
Amsterdam, Geldershoofd | ||
Amsterdam, Ganzenhoefstation | ||
Amsterdam, Grubbehoeve | ||
Amsterdam, Garstkamp | ||
Amsterdam, Grunder | ||
Amsterdam, Koningshoef | ||
Amsterdam, Koornhorst | ||
Amsterdam, Kouwenoord | ||
Amsterdam, Kraaienneststation | ||
Amsterdam, Gaasperplasstation |
Geschiedenis
Op 24 mei 1998 werd lijn 174 komende vanaf Haarlem ingekort tot metrostation Gaasperplas. Lijn 177 ging met dezelfde frequenties tussen Amsterdam-Zuidoost en Weesp rijden, waarbij deze lijn een kortere route reed.
Op 30 mei 1999 fuseerden de NZH, Oostnet, Midnet en ZWN in Connexxion. De extra ritten op zaterdag tussen Amsterdam-Zuidoost en Amstelveen, waardoor daar elk kwartier werd gereden, werden op die datum overgenomen door lijn 175.
Halte | ||
Hoofddorp, Joke Smitstraat | ||
Hoofddorp, Van Heuven Goedhartlaan/NLC | ||
Hoofddorp, Van Heuven Goedhartlaan | ||
Hoofddorp, Station |
Met de ingebruikname van de Zuidtangent, de snelle buslijn tussen Haarlem, Hoofddorp, Schiphol en Amsterdam-Zuidoost, werd het lijnennet rond Hoofddorp gereorganiseerd. Lijn 174 werd opgeheven vanwege de grotendeels dubbele route met de Zuidtangent. Voor enkele trajecten waar de Zuidtangent niet kwam, zoals Heemstede en Amsterdam Gaasperplas, kwam vervanging in de vorm van lijn 53 respectievelijk lijn 175.
- Voormalige lijn 174
- Voormalige buslijnen
- Regio Amstelland-Meerlanden
- Regio Haarlem-IJmond
- Plaats Haarlem
- Station Haarlem
- Plaats Hoofddorp
- Station Hoofddorp
- Plaats Schiphol
- Schiphol P30
- Station Schiphol Airport
- Schiphol P40
- Plaats Amstelveen
- Amstelveen Busstation
- Plaats Amsterdam
- Station Amsterdam Bijlmer ArenA
- Amsterdam Ganzenhoef
- Amsterdam Kraaiennest
- Amsterdam Gaasperplas