Lijn 203 Amersfoort Station Vathorst - Utrecht Rijnsweerd Noord
Buslijn 203 | |
Vervoerder(s) | Pouw Vervoer i.o.v. Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Setra S 418 LE Business |
Rijdt sinds | 11 december 2016 |
Voorganger(s) | 276, 296 |
Frequenties
| |
Spits | 0-3x/uur |
Spits (vakantie) | 0-2x/uur |
Dal | 0-1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 203 rijdt van Amersfoort Vathorst en Zielhorst via de A28 en Utrecht De Uithof naar Rijnsweerd.
Dienstregeling
- Tot 17.00 uur wordt naar Utrecht gereden, vanaf 10.00 uur wordt naar Amersfoort gereden.
- In de ochtendspits wordt van 7.00 tot 8.00 uur 3x/uur naar Utrecht gereden, daarbuiten 2x/uur.
- In de avondspits wordt 1x/uur naar Utrecht en 2x/uur naar Amersfoort gereden.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Station Vathorst | ||
Amersfoort, Vrouwenpolder | ||
Amersfoort, Damespolder | ||
Amersfoort, Grenspolder | ||
Amersfoort, Riesenberg | ||
Amersfoort, Bergenboulevard | ||
Amersfoort, Drieberg | ||
Amersfoort, Finse Mark | ||
Amersfoort, Heideweg | ||
Amersfoort, De Brand | ||
Amersfoort, Apollovlinder | ||
Amersfoort, Hermelijnvlinder | ||
Amersfoort, Curiestraat | ||
Amersfoort, Piccolopad | ||
Amersfoort, Trompetstraat | ||
Amersfoort, Station Schothorst | ||
Amersfoort, Silverstein | ||
Amersfoort, Oudegein | ||
Amersfoort, De Koperhorst | ||
Amersfoort, Neptunusplein | ||
Amersfoort, Kamp/De Stier | ||
Amersfoort, Blekerseiland | ||
Amersfoort, Hendrik van Viandenstraat | ||
Amersfoort, De Kei | ||
Amersfoort, Zonnehof-West | ||
Amersfoort, Zonnehof-Oost | ||
Amersfoort, Van Stolbergpark | ||
Amersfoort, Timorstraat | ||
Soesterberg, P+R Soesterberg | ||
Utrecht, WKZ | ||
Utrecht, UMC Utrecht | ||
Utrecht, Heidelberglaan | ||
Utrecht, Botanische Tuinen | ||
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | ||
Utrecht, Rijnsweerd Noord |
Geschiedenis
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over en werd vanuit meer Amersfoortse wijken rechtstreeks naar De Uithof en Rijnsweerd gereden. Lijn 203 werd vanuit Vathorst geïntroduceerd en nam in Zielhorst en Kruiskamp de route van lijn 296 over. Op de gemeenschappelijke route door het Leusderkwartier en De Uithof werden de ritten van de lijnen 276 en 296 herverdeeld over de nieuwe lijnen.
Vanaf 10 december 2017 werd ook in de spits bij P+R Soesterberg gestopt. Op 26 augustus 2018 kwam de halte Paladijnenweg te vervallen. In plaats daarvan stopte lijn 203 voortaan bij halte De Koperhorst aan de andere kant van de rotonde Holkerweg/Paladijnenweg.
Op 9 december 2018 verschoven van diverse ritten de vertrektijden met enkele minuten zodat op het gemeenschappelijke traject meerdere ritten kort achter elkaar kwamen te rijden op drukke tijden. In de daluren vertrokken alle ritten naar Utrecht voortaan een kwartier later, de laatste rit naar Utrecht reed voortaan circa 2 uur later. In de avondspits werd de frequentie verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur, maar werd ook een extra rit toegevoegd een half uur na de huidige laatste rit. Deze rit reed tot station Schothorst. Buiten de vakanties werd voortaan tussen 14.00 en 16.00 uur al 2x/uur gereden, de verdichtingsritten reden dan slechts tot station Amersfoort Schothorst.