Lijn 656 Amersfoort, Centraal Station - Hoornbeeck/Van Lodenstein
Buslijn 656 | |
Vervoerder(s) | (Pouw Vervoer i.o.v.) Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Schoolbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | Syntus: Setra S 415 LE Business, Pouw: Setra S 418 LE Business, Mercedes-Benz Citaro G |
Rijdt sinds | 14 december 2008 t/m 8 december 2018 |
Voorganger(s) | 183 |
Opvolger(s) | 10 |
Frequenties
| |
Spits | 4-7x/uur |
Spits (vakantie) | rijdt niet |
Dal | 0-2x/uur |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 656 rijdt van Amersfoort Station naar het Hoornbeeck/Van Lodenstein College.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 7x/uur met een onregelmatig interval richting het Lodenstein College gereden.
- In de daluren wordt 2x/uur in beide richtingen gereden, echter wordt slechts tot 13.45 uur naar het Lodenstein College gereden
- In de middagspits wordt 4x/uur met een onregelmatig interval richting het Centraal Station gereden.
Route
Geschiedenis
Met ingang van 14 december 2008 ging de concessie Provincie Utrecht van start, waarin alle bestaande concessies in Utrecht waren geïntegreerd. Op die datum werd het lijnnummer van de schoolbus naar het Hoornbeeck/Lodenstein in Amersfoort vernummerd van 183 naar lijn 656. De route en dienstregeling bleven vermoedelijk ongewijzigd.
Op 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over. Deze lijn bleef ongewijzigd. Per 26 augustus 2018 werd in de ochtendspits een zevende rit toegevoegd en werd voortaan ook een halfuursdienst in de daluren gereden. Richting Lodenstein College werd echter slechts tot 13.45 uur gereden. In de middagspits richting Centraal Station bleef de frequentie ongewijzigd.
Met ingang van 9 december 2018 werd de scholierenlijn 656 omgenummerd naar het nieuwe lijnnummer 10. Zowel richting Lodenstein College als richting station werd voortaan een uur langer doorgereden.