Lijn 637 Groningen Centraal Station - Munnekezijl Kerkstraat
Voormalige buslijn 637 | |
Vervoerder(s) | Arriva (... - 2009), Qbuzz (2009 - 2012) |
Concessies | GGD, GD (2010-2019) |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Wright Commander, Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | ... t/m 7 januari 2012 |
Opvolger(s) | 637 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 637 reed van Groningen via Aduard, Zuidhorn, Noordhorn, Niezijl, Grijpskerk en Kommerzijl naar Munnekezijl.
Dienstregeling
Ochtendspits
- 2x: Munnekezijl --> Zuidhorn
- 2x: Munnekezijl --> Groningen
- 1x: Grijpskerk --> Groningen
Middagspits
- 3x: Groningen --> Munnekezijl
- 1x: Groningen --> Grijpskerk
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, A-Kerkhof | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, W. Barentszstraat | ||
Groningen, Rembrandt van Rijnstraat | ||
Groningen, Atoomweg | ||
Groningen, Meubelboulevard Hoendiep | ||
Groningen, Protonstraat | ||
Groningen, Travertijnstraat | ||
Groningen, Metaallaan | ||
Groningen, Pyrietstraat | ||
Groningen, Barnsteenstraat | ||
Groningen, Diamantlaan | ||
Groningen, Goudlaan | ||
Groningen, Reitdiephaven | ||
Slaperstil, Zijlvesterweg | ||
Slaperstil, Gaaikemadijk | ||
Slaperstil, Nieuwe Klap | ||
Aduard, Aduarderweg | ||
Aduard, Langweersterweg | ||
Zuidhorn, Spanjaardsdijk Zuid | ||
Zuidhorn, Station | ||
Noordhorn, Industrieweg | ||
Noordhorn, Langestraat | ||
Niezijl, Balmahuisterweg | ||
Niezijl, Provincialeweg | ||
Grijpskerk, Groningerstraat 6 | ||
Grijpskerk, De Vereniging | ||
Grijpskerk, Kerk | ||
Grijpskerk, Schoutstraat | ||
Grijpskerk, De Wierde | ||
Grijpskerk, Kievitsweg | ||
Grijpskerk, Groningerstraat 6 | ||
Niezijl, Willem Lodewijkstraat | ||
Kommerzijl, Lageweg | ||
Kommerzijl, De Hoogte | ||
Kommerzijl, Ooster Waarddijk | ||
Kommerzijl, Ooster Waarddijk 8 | ||
't Hoekje, 't Hoekje | ||
Kommerzijl, Wester Waarddijk | ||
Munnekezijl, Wester Waarddijk 16 | ||
Munnekezijl, Brug | ||
Munnekezijl, Driesprong | ||
Munnekezijl, Kerkstraat |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 2008 werd in de ochtendspits 1x van Munnekezijl naar Zuidhorn gereden, 2x van Munnekezijl naar Groningen, 1x van Grijpskerk naar Groningen en 1x van Grijpskerk naar Zuidhorn. 's Middags werd 1x van Groningen naar Grijpskerk gereden en 5x van Groningen naar Munnekezijl.
Op 14 december 2008 werd een latere rit in de ochtendspits toegevoegd van Munnekezijl naar Zuidhorn. Tevens nam deze nieuwe rit in Grijpskerk de aansluiting van lijn 30 over, zodat eventuele scholieren uit Burum en Visvliet ook nog naar Groningen konden reizen.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis had. Deze lijn werd vrijwel ongewijzigd voortgezet.
Op 8 januari 2012 werd de route doorgetrokken van Munnekezijl naar Zoutkamp, opdat daarmee een missende verbinding tot stand kwam. In de rest van de route en in de dienstregeling vonden (vermoedelijk) geen grote wijzigingen plaats.