Lijn 73 Groningen Centraal Station - Ter Apel Busstation
Voormalige buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | GADO |
Regio's | West-Groningen, Oost-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 73 reed van Groningen via Hoogezand, Kielwindeweer, Bareveld, Stadskanaal en Musselkanaal naar Ter Apel.
Dienstregeling
- In de spitsuren reed een groot aantal ritten als sneldienst tussen Groningen en Stadskanaal en halteerden dan alleen in Hoogezand.
- Tussen Stadskanaal en Ter Apel werd altijd maar 1x/uur gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Waterhuizen, Wachthuisje | ||
Westerbroek, Strating | ||
Hoogezand, Haydnlaan | ||
Kielwindeweer, Zuiderlaarderweg | ||
Bareveld, De Veenkoloniën | ||
Stadskanaal, Café Centrum | ||
Stadskanaal, Busstation | ||
Musselkanaal, 4e Sluis | ||
Musselkanaal, IJzeren Klap | ||
Ter Apelkanaal, Café De Palm | ||
Ter Apel, Busstation |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 juni 1986 werden de meeste ritten in Ter Apel gekoppeld aan lijn 16. In combinatie met de nieuwe buslijn tussen Stadskanaal en Emmen via Valthermond kon voortaan van maandag t/m vrijdag overdag en zaterdagmiddag een scheve halfuursdienst gecreëerd worden tussen Stadskanaal en Emmen.