Lijn 5 Zwijnaarde Sporthal Hekers - Gent Van Beverenplein
Voormalige buslijn 5 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Oost-Vlaanderen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Gent |
Materieel | Van Hool A300, VDL Citea |
Periode | ... t/m 5 november 2016 |
Opvolger(s) | 5, 8, 21 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur |
Dal | 8x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 8x/uur |
Zondag | 4-8x/uur |
Lijn 5 rijdt van Zwijnaarde via Gent Zuid en de Wondelgembrug naar het Van Beverenplein.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met zaterdag overdag en op zondagmiddag wordt 2x/uur van Zwijnaarde naar AZ Sint-Lucas gereden, 2x/uur van de Van Haelstraat naar AZ Sint-Lucas en 4x/uur van de Van Haelstraat naar het Van Beverenplein.
- In de avonduren en op zondagochtend wordt 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur tussen de Van Haelstraat en het Van Beverenplein.
Route
Halte | ||
Zwijnaarde, Sporthal Hekers | ||
Zwijnaarde, Ter Linden | ||
Zwijnaarde, Zonnedauwstraat | ||
Zwijnaarde, Remi Vlerickstraat | ||
Zwijnaarde, Zandvoordestraat | ||
Zwijnaarde, Kelderijstraat | ||
Zwijnaarde, Dorp | ||
Zwijnaarde, Hutsepotstraat | ||
Zwijnaarde, Van Oostenrijkstraat | ||
Zwijnaarde, Nederzwijnaarde | ||
Zwijnaarde, Ringvaart | ||
Zwijnaarde, Gestichtstraat | ||
Gent, Rerum Novarumplein | ||
Gent, Kikvorsstraat | ||
Gent, Salamanderstraat | ||
Gent, Berkhoutsheide | ||
Gent, Jaspisstraat | ||
Gent, Haardstedestraat | ||
Gent, L. Roelandtplein | ||
Gent, J. van Haelstraat | ||
Gent, Steenakker | ||
Gent, Van Haelstraat | ||
Gent, L. Roelandtplein | ||
Gent, Haardstedestraat | ||
Gent, Jaspisstraat | ||
Gent, Berkhoutsheide | ||
Gent, Salamanderstraat | ||
Gent, Kikvorsstraat | ||
Gent, Steenakker | ||
70px | Gent, Universitair Ziekenhuis | |
Gent, Opvoedingstraat | ||
Gent, Burggravenlaan | ||
Gent, De Heerestraat | ||
Gent, Ottergemsesteenweg | ||
Gent, Heuvelpoort | ||
Gent, Sint-Pietersplein | ||
Gent, Blandijnberg | ||
Gent, Bagattenstraat | ||
Gent, Zuid | ||
Gent, Kapucijnenham | ||
Gent, Reep | ||
Gent, Sint-Jacobs | ||
Gent, Steendam | ||
Gent, Blekerijstraat | ||
Gent, Stapelplein | ||
Gent, Dok Noord | ||
Gent, Heilig Kerst | ||
Gent, Fratersplein | ||
Gent, Tolhuislaan | ||
Gent, Tolpoort | ||
Gent, Spaarstraat | ||
Gent, Biervlietstraat | ||
Gent, AZ Sint-Lucas | ||
Gent, Wiedauwkaai | ||
Gent, Vynckier | ||
Gent, Gaardeniersweg | ||
Gent, Wondelgembrug | ||
Gent, Fuchsiastraat | ||
Gent, Van Beverenplein | ||
Gent, F. van Ryhovelaan | ||
Gent, Dracenastraat | ||
Gent, Veronicastraat | ||
Gent, R. van Ryhovelaan | ||
Gent, Blaisantvest | ||
Gent, Biervlietstraat | ||
Gent, Gasmeterlaan | ||
Gent, Wondelgembrug | ||
Gent, Verbindingsbrug | ||
Gent, J. Guislainstraat | ||
Gent, Magnoliastraat | ||
Gent, Fuchsiastraat | ||
Gent, Van Beverenplein |
Geschiedenis
Op 7 april 2013 werd de route uitgebreid met een traject naar het AZ Sint-Lucas.
Op 6 november 2016 werd tramlijn 21 vanaf Zwijnaardebrug verlengd naar Zwijnaarde.
Om die reden werd lijn 5 ingekort tot Nieuw Gent.
Het traject naar AZ Sint-Lucas vervalt en wordt overgenomen door de nieuwe lijn 8 welke vanaf Arteveldepark via Zuid en Sint-Jacobs naar AZ Sint-Lucas rijdt.
De frequentie van lijn 5 wordt daarnaast op het gehele traject verlaagd naar een kwartiersdienst op werkdagen overdag een een 20-minutendienst op andere tijden, maar tussen de haltes Burggravenlaan en Fratersplein wordt lijn 5 versterkt met lijn 8 waardoor op dat traject een dubbele frequentie ontstaat.