Lijn 73 Haarlem Schalkwijk Centrum - Uitgeest Station
Buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Haarlem-IJmond |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | RegioLiner |
Materieel | MAN Lion's City CNG, Mercedes-Benz Citaro CNG |
Rijdt sinds | 1 juni 1997 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 73 rijdt van Haarlem Schalkwijk via het Centrum, station Haarlem, de Rijksstraatweg, het Delftplein, Velserbroek, Beverwijk en Heemskerk naar Uitgeest.
Dienstregeling
- Van maandag tot en met zaterdag overdag wordt de gehele route 4x/uur gereden.
- In de avonduren en zondags alleen tussen 11:00 en 18:00 uur wordt er tussen Haarlem Schalkwijk en Haarlem Station 4x/uur gereden.
- Op overige tijdstippen op zondag wordt de gehele route 2x/uur gereden.
Omleiding
- Wegens werkzaamheden aan de Velsertunnel is de lijn opgesplitst in lijnen 73 (Haarlem Schalkwijk - Santpoort Noord) en 573 (Beverwijk - Uitgeest). Tussen de stations Uitgeest, Beverwijk, Santpoort Noord en Haarlem kan gebruik gemaakt worden van de trein.
Route
Halte | ||
Haarlem, Schalkwijk Centrum | ||
Haarlem, Briandlaan | ||
Haarlem, Frieslandlaan | ||
Haarlem, Schuilenburg | ||
Haarlem, Baronie | ||
Haarlem, Pampus | ||
Haarlem, Amelandstraat | ||
Haarlem, Londenstraat | ||
Haarlem, Kopenhagenstraat | ||
Haarlem, Italiëlaan | ||
Haarlem, Engelandlaan | ||
Haarlem, Belgiëlaan | ||
Haarlem, Europaweg/Spaarne Gasthuis | ||
Haarlem, Europaweg/Schipholweg | ||
Haarlem, Graafschapstraat | ||
Haarlem, Byzantiumstraat | ||
Haarlem, Turfmarkt | ||
Haarlem, Centrum/Verwulft | ||
Haarlem, Nassaulaan | ||
Haarlem, Station ingang | ||
Haarlem, Station | ||
Haarlem, Station ingang | ||
Haarlem, Julianapark | ||
Haarlem, Minahassastraat | ||
Haarlem, Winkelcentrum Marsmanplein | ||
Haarlem, Delftplein/Spaarne Gasthuis | ||
Velserbroek, Zwanebloemplantsoen | ||
Velserbroek, Florapad | ||
Velserbroek, Centrum | ||
Velserbroek, Velserbroekse Dreef | ||
Velsen Noord, Velser Traverse | ||
Beverwijk, Station | ||
Beverwijk, Schans | ||
Beverwijk, Beverhof | ||
Beverwijk, Kennemertheater | ||
Beverwijk, Heemskerkerweg | ||
Beverwijk, Hilbersplein | ||
Beverwijk, Winkelcentrum Wijkerbaan | ||
Beverwijk, Van Riemsdijklaan | ||
Heemskerk, Goudvink | ||
Heemskerk, Plesmanweg | ||
Heemskerk, Breedslaglaan | ||
Heemskerk, Jan Ligthartstraat | ||
Heemskerk, Ruysdaelstraat | ||
Heemskerk, Bachstraat | ||
Heemskerk, Offenbachstraat | ||
Heemskerk, Maerelaan | ||
Heemskerk, De Baandert | ||
Uitgeest, Assum | ||
Uitgeest, Station |
Geschiedenis
Voormalige nachtbuslijn 73 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | Haarlem-IJmond |
Lijnsoort | Nachtbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m ... |
Frequenties
| |
Vrijdagnacht | 1x/nacht |
Zaterdagnacht | 1x/nacht |
De lijn reed in de nacht na de genoemde dag(en) |
---|
Op 1 juni 1997 werd de lijnvoering van lijn 73 verbeterd. Het traject tussen Heemskerk Centrum en het St. Jozefziekenhuis kwam geheel te vervallen en praktisch alle ritten gingen nu van/naar Heemskerk rijden. In de daluren en op zaterdag overdag bleef de helft van de ritten nog wel binnen Haarlem rijden. In de avonduren en op zondag werd 2x/uur tussen de stations Haarlem en Uitgeest gereden.
In de dienstregeling 1999/2000 werd in de avonduren inmiddels 1x/uur gereden tussen de stations Haarlem en Uitgeest en 1x/uur tussen station Haarlem en het Delftplein.
Op een later moment, mogelijk vanaf aanvang drgl. 2002 werd de lijn ingekort tot een traject tussen de stations Haarlem en Uitgeest.
In de dienstregeling 2003 werd inmiddels weer gereden tussen Uitgeest en Winkelcentrum Schalkwijk. In de spitsuren werd 4x/uur het hele traject gereden, in de daluren, zomervakantie en zaterdag overdag alleen binnen Haarlem. In de avonduren, op zaterdagochtend en zondag de gehele dag werd 2x/uur het hele traject gereden.
In de dienstregeling 2008 werd op maandag t/m zaterdag overdag 4x/uur het hele traject gereden, in de avonduren en zondag slechts 2x/uur. Op zaterdagavond reden 3 ritten in beide richtingen vanaf station Uitgeest verder van/naar BOB's Partypalace in Uitgeest.
Vanaf 15 december 2013 ging de lijn ook halteren bij het Marsmanplein in Haarlem-Noord.
Nachtbus
Tegelijk met de verlenging naar station Uitgeest op 1 juni 1997 gingen op zaterdagnacht drie ritten van/naar de Westerwerf rijden voor de Discotheek Bob's Party Palace. Vanaf de Westerwerf reed één rit omstreeks 02:45 terug naar Haarlem.
Op 24 mei 1998 kregen deze nachtritten het nieuwe lijnnummer 269.
Voormalige route van/naar de Westerwerf
Halte | ||
Uitgeest, Station | ||
Uitgeest, Veenislaan | ||
Uitgeest, Melis Stokelaan | ||
Uitgeest, Molenweg | ||
Uitgeest, Bob's Party Palace (voorheen Westerwerf) |