Lijn 136 Amsterdam Weesperplein - Hilversum Station NS
Voormalige buslijn 136 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland (1982 - 1994), Midnet (1994 - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio's | Amsterdam, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Den Oudsten B88 |
Periode | 23 mei 1982 t/m 9 juni 2001 |
Voorganger(s) | 136 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 136 reed van Amsterdam via Diemen, Muiden, Muiderberg, Naarden, Bussum, Blaricum, Laren en Eemnes naar Hilversum.
Tijdens openingstijden van Maxis werd er via het parkeerterrein Maxis gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Weesperplein | ||
Amsterdam, Beukenweg | ||
Amsterdam, Beukenplein | ||
Amsterdam, Krugerplein | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Amsterdam, Middenweg | ||
Amsterdam, Kruislaan | ||
Amsterdam, Brinkstraat | ||
Diemen, Arent Krijtstraat | ||
Diemen, Schoolstraat | ||
Diemen, Burgemeester Bickerstraat | ||
Diemen, Vinkenbrug | ||
Muiden, Maxis | ||
Muiden, Amsterdamse Poortbrug | ||
Muiden, Brandweerkazerne | ||
Muiden, Mariahoeveweg | ||
Muiderberg, Pieter de Hooghlaan | ||
Muiderberg, Nienhuis Ruyskade | ||
Naarden, Burg. Wesselingsplein | ||
Bussum, Station | ||
Bussum, Goudenregenstraat | ||
Blaricum, Ziekenhuis Gooi Noord | ||
Laren, Brink | ||
Laren, Kermisterrein | ||
Eemnes, Tak | ||
Eemnes, Gemeentehuis | ||
Baarn, Nieuweroord | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Op 23 mei 1982 werd het busstation Van Musschenbroekstraat gesloten. Ter vervanging werd de route van lijn 136 doorgetrokken naar het Weesperplein, zodat reizigers toch dicht bij het Centrum konden uitstappen. Omdat daarnaast lijn 138 dezelfde route ging rijden tussen Amsterdam en Bussum kon voortaan een regelmatige halfuursdienst geboden worden. De dienstregeling bleef vrijwel gelijk, alleen op zondag werd de frequentie verlaagd naar 1x per 2 uur, dit eveneens vanwege eerder genoemde verlegging.
Op 29 mei 1988 werden alle ritten van lijn 138 (Amsterdam - Baarn) in deze buslijn geïntegreerd. De frequentie ging hierdoor omhoog naar een halfuursdienst overdag en een uurdienst 's avonds/zondag. Ook de twee sneldienstritten Amsterdam - Laren werden overgenomen, waardoor kortstondig een kwartierdienst werd gereden. Reizigers voor Baarn konden bij het Nieuweroord nog overstappen op de nieuwe lijn 77, weliswaar maar 1x per 2 uur.
Vanaf 27 mei 1990 werd de frequentie tussen Amsterdam en Diemen Centrum op zondagmiddag tussen 12:00 en 17:00 verhoogd naar een halfuursdienst.
Op 23 mei 1993 werd een flinke bezuinigingsslag doorgevoerd. De twee sneldienstritten kwamen te vervallen, eveneens het leeuwendeel van de extra ritten Amsterdam - Diemen. Alleen in de spitsuren bleven nog één à twee extra ritten rijden op dit traject. Voor de rest ging de frequentie dus terug naar een halfuursdienst overdag en een uurdienst 's avonds/zondag.