Zuidooster dienstregeling 1973/1974
De Zuidooster dienstregeling 1973/1974 ging in op 3 juni 1973.
Het lijnnet van Zuidooster omvatte toen streeklijnen rond Nijmegen, Grave, Gennep, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Venray, Venlo en Tiel. Tevens onderhield Zuidooster een stadslijn in Oss en realiseerde in Venray een stadsdienst met de streeklijnen 24 en 29. In Venlo onderhield Zuidooster een stadsdienst met vier lijnen. In Eindhoven werkte Zuidooster samen met BBA en EMA in het OVE (Openbaar Vervoer Eindhoven), wat de stadsdienst verzorgde.
In Tilburg was geen lokaal vervoer toegestaan, in 's-Hertogenbosch was alleen lokaal vervoer van en naar Empel toegestaan en in Arnhem was geen lokaal vervoer toegestaan tussen de haltes Station en Monchyplein,.
In de dienstregeling waren ook vier grensoverschrijdende lijnen naar Duitsland opgenomen. In samenwerking met Krefelder Verkehrs-A.G. werd een buslijn naar Kaldenkirchen onderhouden en de Duitse NIAG reed drie lijnen vanuit Bergen en Venlo naar Duitsland.
Lijnnetwerk
In de Zuidooster dienstregeling 1973/1974 waren volgende lijnen opgenomen:
Structurele wijzigingen ten opzichte van de dienstregeling 1968/1969
Het is onbekend hoe de dienstregeling gewijzigd was ten opzichte van de vorige dienstregeling. Ten opzichte van de dienstregeling 1968/1969 zijn enkele structurele veranderingen geweest.
- Lijn 1: Nijmegen - 's-Hertogenbosch: de meeste extra ritten tussen Heesch en 's-Hertogenbosch waren inmiddels weer vervallen.
- Lijn 2: Grave - Nijmegen: de doorgaande ritten van Nijmegen naar Eindhoven via Alverna werden inmiddels als lijn 21 gereden. Lijn 2 reed nog slechts tussen Nijmegen en Grave.
- Lijn 3: Nijmegen - Venlo: het aantal ritten was flink uitgebreid en lijn 3 reed 3x per uur op de meeste tijdstippen tussen Nijmegen en Gennep.
- Lijn 5: Nijmegen - Alphen: Tielseveer was alternatief eindpunt vervallen. In de spitsuren reden de ritten naar Druten voortaan door naar Beneden-Leeuwen.
- Lijn 6: Nijmegen - Batenburg: het traject Horssen - Appeltern - Batenburg was vervallen en lijn 6 reed voortaan naar Druten. Tussen Batenburg en Alphen reed nog altijd spitslijn 8.
- Lijn 7: Nijmegen - Alphen: deze lijn was omgenummerd naar lijn 8, vermoedelijk omdat de lijn Eindhoven - Oirschot omgenummerd was naar lijn 7.
- Lijn 8: Eindhoven - Oirschot: deze lijn was inmiddels vernummerd naar lijn 7 en reed niet meer via de C.R. Kazerne. Deze lijn was omgenummerd omdat dit lijnnummer door een lijn van de stadsdienst Eindhoven in gebruik was.
- Lijn 9: Eindhoven - 's-Hertogenbosch: in Eindhoven mochten inmiddels lokale reizigers vervoerd worden.
- Lijn 10: Eindhoven - Tilburg: in de spitsuren kwamen extra ritten tussen Eindhoven en Best zodat op dit traject een kwartierdienst ontstond. In Eindhoven was inmiddels lokaal vervoer toegestaan.
- Lijn 11: 's-Hertogenbosch - Tilburg: de frequentie op zondag was inmiddels teruggegaan naar 1x per uur.
- Lijn 13: 's-Hertogenbosch - Helvoirt: deze lijn was inmiddels vervallen.
- Lijn 14: 's-Hertogenbosch - Oss: op maandag t/m zaterdag waren extra ritten tussen 's-Hertogenbosch en Empel ingelegd zodat op dit stuk ruwweg een uurdienst geboden werd. In Oss was de route inmiddels verlegd via het centrum. De alternatieve route via Oud-Empel was inmiddels vervallen.
- Lijn 15: Uden - Oss: lijn 15 was inmiddels doorgetrokken naar het centrum van Oss.
- Lijn 16: 's-Hertogenbosch - Oss: de ritten van Oss naar Ooijen waren inmiddels vervallen. De lijn was opgevoerd van 1x per 3 uur naar 1x per uur. In Oss werd het centrum aangedaan.
- Lijn 17: Grave - Oss: deze lijn reed in Oss inmiddels via het centrum.
- Lijn 18: Grave - Gennep: deze reed inmiddels via Escharen naar Gassel. Alle ritten reden inmiddels via Sint Agatha. De bediening van Vianen en Haps was vervallen. Deze dorpen moesten het stellen zonder lijndienst.
- Lijn 20: Grave - Uden: deze was ingekort tot Uden - Mill. In Mill was aansluiting op lijn 19 welke tussen Mill en Grave hetzelfde traject reed als het vervallen traject van lijn 20. De frequentie op dit traject ging daardoor omlaag naar 1x per 2 uur.
- Lijn 21: Uden - Cuijk: deze spitslijn was inmiddels vervallen.
- Lijn 21: Nijmegen - Eindhoven: de doorgaande ritten Nijmegen - Eindhoven van lijn 2 reden voortaan als lijn 21. Aarle-Rixtel werd alleen nog maar aangedaan door extra ritten tussen Gemert en Eindhoven op maandag t/m zaterdag.
- Lijn 22: Gennep - Eindhoven: tussen Helmond en Eindhoven reed de bus inmiddels via Eckart en Woensel en niet langer via Tongelre. Hier reed nog altijd lijn 21. In Helmond reed deze bus inmiddels ook via het station. Tussen Helmond en Eindhoven werd de frequentie op werkdagen overdag opgevoerd naar 2x per uur.
- Lijn 23: Bakel - Deurne: deze lijn was inmiddels opgeheven.
- Lijn 24: Venray - Helmond: deze was vanuit Helmond doorgetrokken naar Stiphout. De route in Venray was uitgebreid en samen met lijn 29 vormde lijn 24 een stadsdienst voor Venray.
- Lijn 25: Venray - Boxmeer: deze lijn was inmiddels opgeheven. Het traject van Maasheen en Overloon naar Venray was samengevoegd met lijn 27.
- Lijn 26: Venray - Well: de route in Venray was doorgetrokken naar het Ziekenhuis en de frequentie was omlaag gegaan..
- Lijn 27: Venray - Venlo: deze reed vanaf Venray om en om verder naar Maashees of Overloon ter vervanging van lijn 25. De bediening van Californië en Echtenray was vervallen, Sevenum was vast in de route opgehomen. In Echtenray reed nog altijd lijn 29. Californië werd niet langer bediend door een reguliere lijnbus.
- Lijn 28: Deurne - Horst: deze lijn was ingekort tot America - Horst.
- Lijn 29: Venray - Venlo: de route in Venray was flink uitgebreid en doorgetrokken naar Veltum om samen met lijn 24 een stadsdienst te vormen.
- Lijn 30: Druten - Oss: deze lijn ingekort tot Oss - Megen.
- Lijn 31: Venlo - Deurne: deze lijn reed in Deurne inmiddels naar het nieuwe busstation. Tussen Venlo en Meijel was de frequentie omhoog gegaan naar 2x per uur.
- Lijn 32: Deurne - Asten: deze reed in Deurne inmiddels naar het nieuwe busstation.
- Lijn 33: Deurne - Helenaveen: deze reed in Deurne inmiddels naar het nieuwe busstation.
- Lijn 34: Gennep - Grens Hekkens: deze lijn was inmiddels vervallen.
- Lijn 36: Bergen - Goch: het eindpunt in Bergen was verlegd vanaf Quatre-Bras naar het Industriepark.
- Lijnen 41 t/m 50: door de overname van BSM in 1971 had Zuidooster enkele lijnen in het Gelderse Rivierenland verworven. Rond Andelst, Tiel, Gorinchem Culemborg en Geldermalsen werd een lijnnet onderhouden.
- Stadsdienst Venlo: deze was inmiddels uitgebreid met twee lijnen.
- Stadsdienst Oss: de stadsdienst Oss was door Zuidooster in de loop der jaren opgezet. Er reed een stadslijn, de lijnen 14 t/m 17 en 30 zorgden voor de overige bediening