Lijn 3 Enschede Centraal Station - Glanerbrug Ekersdijk
Buslijn 3 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Regio Twente |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | Twents |
Materieel | VDL Berkhof Citea |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Spits (vakantie) | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 6x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 4x/uur |
Zondag | 4x/uur |
Koopzondag | 2-4x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 3 rijdt van station Enschede via Wooldrik en Esmarke naar Glanerbrug.
In verband met werkzaamheden aan het Mooienhof wordt er tot eind november via de Kuipersdijk, Varviksingel en Hogelandsingel gereden, in plaats van de route via de Boulevard 1945. De vervallen halte C.F. Klaarstraat wordt gedurende deze periode bediend door lijn 6, maar alleen richting Stokhorst.
Route
Halte | ||
Enschede, Centraal | ||
Enschede, Van Heekplein | ||
Enschede, C.F. Klaarstraat | ||
Enschede, Wooldrik | ||
Enschede, Lindenhof | ||
Enschede, Winterweg | ||
Enschede, Dolphia | ||
Enschede, Esmarkelaan | ||
Glanerbrug, Zwarteweg | ||
Glanerbrug, Schoolstraat | ||
Glanerbrug, Tolstraat | ||
Glanerbrug, Symfoniestraat | ||
Glanerbrug, Oikos | ||
Glanerbrug, Schipholtstraat | ||
Glanerbrug, Eilermarke | ||
Glanerbrug, Ekersdijk |
Dienstregeling
- Lijn 3 rijdt op werkdagen tot +/- 7:00 (zaterdag tot +/- 9:30) 2x/uur;
- Lijn 3 rijdt op koopzondag tussen 12.00 en 17.00 uur vier keer per uur;
- Op koopavonden wordt lijn 3 om 21.10 uur versterkt tussen Enschede van Heekplein en Glanerbrug Zwarteweg.
Geschiedenis
Bij aanvang van de eerste concessie Twente op 11 december 2005 werd de voormalige lijn 3 geknipt bij station Enschede. Het traject tussen Enschede en Glanerbrug bleef rijden onder het lijnnummer 3. Het traject tussen Enschede en Hengelo ging rijden onder het nieuwe lijnnummer 9.
Op 8 december 2013 nam Syntus het busvervoer in Twente over ten koste van Connexxion. Op zaterdag (buiten de vakanties) werd de frequentie verhoogd naar 6x/uur en op zondag naar 4x/uur.