Lijn 128 Hoorn Station NS - Noordbeemster Oosthuizerweg (2008)
Voormalige buslijn 128 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Berkhof Premier, Den Oudsten Alliance, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 31 mei 1981 t/m 13 december 2008 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 128 reed van Hoorn via Berkhout, De Goorn en Avenhorn naar Noordbeemster.
Route
Halte | ||
Hoorn, Station | ||
Hoorn, Zuiderkruisstraat | ||
Hoorn, Astronautenweg | ||
Hoorn, Poolster | ||
Hoorn, Sterrenweg | ||
Hoorn, Viaduct | ||
Berkhout, Oosteinde | ||
Berkhout, Wilgenhof Beuling | ||
Berkhout, 't Wijd | ||
Berkhout, Slagterslaan | ||
Berkhout, Prot. Kerk | ||
Berkhout, Kerkebuurt | ||
Berkhout, Maalderij | ||
Berkhout, Boerderij Helder | ||
Berkhout, Concordia | ||
Berkhout, Westeinde | ||
Berkhout, De Burcht | ||
De Goorn, Goorneweg | ||
De Goorn, Zuid Spierdijkerweg | ||
De Goorn, Café Bontje | ||
Avenhorn, Julianastraat | ||
Avenhorn, Kolblei | ||
Avenhorn, Prot. Kerk | ||
Avenhorn, Het Hoog | ||
Noordbeemster, Noorderhoeve | ||
Noordbeemster, Mijzerweg | ||
Noordbeemster, Muntjewerf | ||
Noordbeemster, Kruis | ||
Noordbeemster, De Vries | ||
Noordbeemster, Oosthuizerweg |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werd de oude lijn 108 vernummerd naar 128. De route en dienstregeling bleef ongewijzigd, maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur, 's avonds en zondag 1x per 2 uur.
In de dienstregeling 1999/2000 werd op maandag t/m zaterdag overdag een basisuurdienst gereden, in de spitsrichting werd 2x/uur gereden tussen Hoorn en Avenhorn. In de avonduren tot ongeveer 21.30 en op zondag de hele dag werd 1x per 2 uur gereden.
Bij aanvang van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 14 december 2008 werd de lijn opgeheven. Tussen Hoorn en de Goorn (en verder naar Heerhugowaard, Zuid-Scharwoude) werd de lijn vervangen door lijn 161 die een basisuurdienst over het hele traject reed, tussen Avenhorn en Noordbeemster (en verder naar Alkmaar) werd de lijn vervangen door lijn 127, in Avenhorn werd een grote lusroute gereden, waarbij de lijn alleen op maandag t/m vrijdag reed op het traject Avenhorn - Noordbeemster.