Lijn 56 Amersfoort Centraal Station - Wijk bij Duurstede Busstation (1981 - 2016)
Buslijn 56 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Provincie Utrecht bus |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 56 rijdt van station Amersfoort via Soesterberg, Zeist, Driebergen, Doorn en Langbroek naar Wijk bij Duurstede.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Zkh. Meander Lichtenberg | ||
Amersfoort, Potgieterlaan | ||
Amersfoort, Zorgcentrum De Lichtenberg | ||
Amersfoort, Zon en Schild | ||
Soesterberg, Bethanie/Hebron | ||
Soesterberg, Meijerijlaantje | ||
Soesterberg, Dumoulin Kazerne | ||
Soesterberg, De Stompert | ||
Soesterberg, Kontakt der Kontinenten | ||
Soesterberg, Oude Tempellaan | ||
Soesterberg, 't Zwaantje | ||
Huis ter Heide, RK. Kerk | ||
Huis ter Heide, Sterrenberg | ||
Huis ter Heide, Dolderseweg | ||
Huis ter Heide, Prins Alexanderweg | ||
Huis ter Heide, Prins Alexanderstichting | ||
Zeist, Handelscentrum | ||
Zeist, Geroplein | ||
Zeist, Lindenlaan | ||
Zeist, Busstation | ||
Zeist, Belcour | ||
Zeist, Hogeweg | ||
Zeist, Amandelhof | ||
Zeist, Louise de Colignyplein | ||
Zeist, De Oldenborgh | ||
Zeist, Heerewegen | ||
Zeist, Prinses Margrietlaan | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Loolaan/A12 | ||
Driebergen, Beukenstein | ||
Driebergen, Rijsenburg | ||
Driebergen, Traay | ||
Driebergen, Hoge Steeg | ||
Driebergen, Akkerweg | ||
Doorn, Boswijklaan | ||
Doorn, Beukenlaan | ||
Doorn, Stamerweg | ||
Doorn, Woestduinlaan Zuid | ||
Doorn, Berkenweg | ||
Doorn, Postkantoor | ||
Doorn, De Beaufortweg | ||
Doorn, De Wijngaard | ||
Langbroek, Gooyerdijk | ||
Langbroek, Julianalaan | ||
Cothen, Cotherweg | ||
Wijk bij Duurstede, De Geer | ||
Wijk bij Duurstede, Voorwijk | ||
Wijk bij Duurstede, Nieuweweg | ||
Wijk bij Duurstede, Steenstraat-Centrum | ||
Wijk bij Duurstede, Engk / Frankenhof | ||
Wijk bij Duurstede, Engdijk | ||
Wijk bij Duurstede, Kempenaar | ||
Wijk bij Duurstede, Amstel | ||
Wijk bij Duurstede, Busstation |
Zie ook
Dienstregeling
Op maandag t/m vrijdag rijdt lijn 56 2x/uur tussen Wijk bij Duurstede en Amersfoort. Op zaterdag rijdt lijn 56 2x/uur tussen Amersfoort en Doorn. Op doordeweekse avonden wordt 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur Amersfoort - Driebergen. Op overige avonden en zondag de gehele dag wordt 1x/uur de gehele route gereden.
Voor meer details: Dienstregeling op de Connexxion-site
Geschiedenis
De lijn vindt z'n oorsprong bij Centraal Nederland en kwam via Midnet terecht bij Connexxion. Uitgezonderd enkele haltenamen is de route vrijwel altijd gelijk gebleven.
In de dienstregeling 1987/1988 werd op maandag t/m vrijdag overdag een basisuurdienst gereden. In de spitsrichting werd tussen Wijk bij Duurstede en Doorn elk half uur gereden in aansluiting op lijn 55. In de avonduren en op zondag werd maar beperkt gereden, vaak slechts 1x per 2 uur, soms met een nog groter gat en dan alleen tussen Wijk bij Duurstede en Doorn in aansluiting op lijn 55.
Destijds liep de route in Wijk bij Duurstede nog gedeeltelijk tegen de huidige richting in, werd in Amersfoort nog via het Centrum gereden (De Kei) en werd in Doorn de route bovenlangs gereden.
Op een later moment verviel de verbinding op zondag helemaal tussen (Zeist) Doorn en Wijk bij Duurstede helemaal. Vanaf 29 mei 1994 werden toch weer 4 ritten in beide richtingen ingelegd tussen Zeist en Wijk bij Duurstede.
In de dienstregeling 2000/2001 werd op maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur het hele traject gereden, aangevuld met 1x/uur Amersfoort - Doorn. Op (de vroege) zaterdagochtend tot +- 10.30 moest in Doorn overgestapt worden op een andere bus v.v. Huis ter Heide werd op deze momenten niet bediend (de bus reeds rechtstreeks over de Boulevard/Zandbergenlaan), daarvoor in de plaats reed de bus via Amersfoort Centrum.
In de avonduren en op zondag werd 1x/uur gereden tussen Amersfoort en Zeist. Amersfoort Centrum werd op deze momenten niet bediend, maar Huis ter Heide wel en slechts op zondagmiddag werd 1x per 2 uur gereden tussen station Driebergen-Zeist en Wijk bij Duurstede.
Voormalige routes
Voormalige route in het centrum van Amersfoort
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Postkantoor | ||
Amersfoort, De Kei/Julianaplein | ||
Amersfoort, Zonnehof/Julianaplein | ||
Amersfoort, Westerstraat | ||
Amersfoort, Zkh. De Lichtenberg |
Voormalige route tussen Driebergen en Doorn
Halte | ||
Driebergen, Station Driebergen-Zeist | ||
Driebergen, Loolaan / A12 | ||
Driebergen, Van Oosthuyselaan | ||
Driebergen, Heidetuin | ||
Driebergen, Nassau Odijcklaan | ||
Driebergen, Melvill van Carnbeelaan | ||
Driebergen, Welgelegenlaan | ||
Doorn, Het Grote Bos | ||
Doorn, Bartimeüshage | ||
Doorn, Mariniers Kazerne | ||
Doorn, Woestduinlaan | ||
Doorn, Drift | ||
Doorn, Kampweg | ||
Doorn, Postkantoor |
Voormalige route in Wijk bij Duurstede
Halte | ||
Wijk bij Duurstede, Nieuweweg | ||
Wijk bij Duurstede, Steenstraat | ||
Wijk bij Duurstede, Kinderboerderij | ||
Wijk bij Duurstede, Amstel | ||
Wijk bij Duurstede, Kempenaar | ||
Wijk bij Duurstede, Engdijk | ||
Wijk bij Duurstede, Busstation |