Lijn 180 Gouda Station - Utrecht Jaarbeursplein/Centraal Station
Voormalige buslijn 180 | |
Vervoerder(s) | WN, ZWN, Connexxion, Pouw Vervoer |
Concessie | Provincie Utrecht bus |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten MB200, Mercedes-Benz Citaro, Den Oudsten Alliance, Mercedes-Benz O405, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 8 december 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 180 reed van Gouda via Haastrecht, Oudewater, Willeskop, Montfoort, Heeswijk, Achthoven en De Meern naar Utrecht.
De vervoerder van deze lijn, Connexxion, had enkele ritten uitbesteed aan Pouw Vervoer uit Lopik.
Route
Halte | ||
Gouda, Station | ||
Gouda, Tiendewegbrug | ||
Gouda, Doelenbrug | ||
Gouda, Stolwijkersluis | ||
Haastrecht, Waaiersluis | ||
Haastrecht, Neerbos | ||
Haastrecht, Camping Streefland | ||
Haastrecht, Wilgenoord | ||
Haastrecht, Dorp | ||
Haastrecht, Kleine Betuwe | ||
Haastrecht, Bos | ||
Haastrecht, Brouwer De Koning | ||
Haastrecht, De Tempelhof | ||
Haastrecht, De Klomp | ||
Haastrecht, Hekendorp Veer | ||
Haastrecht, Rozendaalse Molen | ||
Haastrecht, Huis te Rozendaal | ||
Haastrecht, De Draak | ||
Oudewater, Vette Varken | ||
Oudewater, Witte Pannen | ||
Oudewater, Tramweg | ||
Oudewater, J.J. Vierbergenweg | ||
Oudewater, Molenwal | ||
Willeskop, Van Dam | ||
Willeskop, Platmanshoef | ||
Willeskop, Lekkerkerker | ||
Willeskop, De Schans | ||
Willeskop, Nieuw Kooilust | ||
Willeskop, Nieuweweg | ||
Willeskop, 't Hemeltje | ||
Montfoort, Groen | ||
Montfoort, Kasteelplein | ||
Montfoort, Heeswijkerpoort | ||
Montfoort, Keizerrijk | ||
Heeswijk, Snel | ||
Heeswijk, RBB | ||
Heeswijk, Achtersloot | ||
Achthoven, Slotlaan | ||
Achthoven, Achthoven | ||
Achthoven, 't Akkerhuis | ||
Achthoven, Stenenkamer | ||
De Meern, Reijerscop | ||
De Meern, Zuid | ||
De Meern, Laan 1954 | ||
De Meern, Oranjelaan | ||
De Meern, Meernbrug | ||
De Meern, Busstation De Meern Oost | ||
De Meern, Strijkviertel | ||
De Meern, Sligro | ||
De Meern, Proost en Brandt | ||
Utrecht, 24 Oktoberplein | ||
Utrecht, Graadt van Roggenweg | ||
Utrecht, Busstation Jaarbeursplein |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond vermoedelijk in 1969 bij de VAGU. De lijn werd aanvankelijk aangeduid als lijn C, later werd de lijn in het busboekje gepubliceerd onder de lijnnummers 20 en 85, nog later werd deze vernummerd naar 180. In 1987 nam Westnederland de VAGU over, de lijn behield zijn oorspronkelijke lijnnummer.
De lijn was al van meets af aan een succes en in de loop der jaren werd de frequentie opgevoerd. Waarbij in de spitsuren zelfs extra ritten gingen rijden tussen Utrecht en Oudewater, die soms via Bedrijventerrein Strijkviertel in De Meern gingen rijden.
Met ingang van 13 december 2009 werd het eindpunt verlegd naar het Jaarbeursplein i.v.m. de grootschalige werkzaamheden op de busstations aan de stadszijde en op 9 december 2012 werd het lijnnummer gewijzigd naar 107.