Lijn 118 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein
Buslijn 118 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland 2011 - 2019 |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Scania Omnilink |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 118 rijdt van Amsterdam via Broek in Waterland, Katwoude, Volendam en Edam naar Purmerend.
Deze lijn vormt op een groot deel van de route een kwartiersdienst met lijn 110.
's Avonds en op zondag, als lijn 110 niet rijdt, rijdt lijn 118 extra via de Korenstraat in Purmerend.
In Purmerend wordt er op dinsdag tot 16:00 uur richting Edam/Amsterdam niet via Liduinatuin gereden, in verband met markt.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Prins Hendrikplantsoen | ||
Amsterdam, CS IJsei | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Schouw, Splitsing | ||
Broek in Waterland, Kruisweg | ||
Broek in Waterland, Dorp | ||
Monnickendam, Bernhardbrug | ||
Katwoude, Lagedijk | ||
Katwoude, De Zedde | ||
Katwoude, Hotel Volendam | ||
Volendam, Prinses Margrietstraat | ||
Volendam, Zeestraat | ||
Volendam, Weegschaalstraat | ||
Volendam, Junoplantsoen | ||
Volendam, Dirk Visstraat | ||
Volendam, Kraggenburg | ||
Volendam, Leendert Spaanderlaan | ||
Volendam, Schoener | ||
Volendam, Jan Platstraat | ||
Volendam, Stadskantoor | ||
Volendam, Politiebureau | ||
Edam, IJe | ||
Edam, De Meermin | ||
Edam, Busstation | ||
Edam, Oosterweg | ||
Purmerend, Ampèrestraat | ||
Purmerend, Korenstraat ('s avonds en zondag) | ||
Purmerend, Kelvinstraat | ||
Purmerend, De Graeffweg | ||
Purmerend, Zichthof | ||
Purmerend, Gildeplein | ||
Purmerend, Wijkcentrum | ||
Purmerend, Hoefsmidpad | ||
Purmerend, Tilburyplein | ||
Purmerend, Slotermeer | ||
Purmerend, Salland | ||
Purmerend, Delfland | ||
Purmerend, Mergelland | ||
Purmerend, Bovenlandsestraat | ||
Purmerend, Veenweidestraat / Waterlandziekenhuis | ||
Purmerend, Beatrixplein/NS | ||
Purmerend, Stadhuis | ||
Purmerend, Liduinatuin | ||
Purmerend, Gedempte Singelgracht | ||
Purmerend, Gedempte Where | ||
Purmerend, Tramplein |
Geschiedenis
Lijn 118 bestaat al sinds de NZH in Waterland rijdt, en heeft later bij Connexxion en Arriva ook nog gereden. Bij deze drie vervoerders reed lijn 118 alleen tussen Amsterdam en Edam. Sinds 2011 rijdt de vervoerder EBS in de concessie Waterland. Gelijktijdig met de invoering van deze nieuwe vervoerder werd lijn 118 verlengd naar Purmerend.
Tot en met 8 december 2012 werd er in Purmerend een andere route gereden, die hieronder staat:
Halte | ||
Edam, Oosterweg | ||
Purmerend, Magneet | ||
Purmerend, Signaal | ||
Purmerend, Westerweg | ||
Purmerend, Kelvinstraat | ||
Purmerend, Korenstraat | ||
Purmerend, Tarwestraat | ||
Purmerend, Bunderstraat | ||
Purmerend, Zuivelpad | ||
Purmerend, Sjeesstraat | ||
Purmerend, IJsselmeerlaan | ||
Purmerend, Basisveenstraat | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Weteringstraat | ||
Purmerend, Veenweidestraat | ||
Purmerend, Beatrixplein | ||
Purmerend, Stadhuis |