Lijn N86 Amsterdam, Centraal Station - Station Bijlmer ArenA
Nachtsnelbuslijn N86 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Nachtbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | VDL Citea SLFA-180, VDL Citea SLFA-180 Electric |
Rijdt sinds | 15 december 2019 |
Frequenties
| |
Vrijdagnacht | 1-2x/uur |
Zaterdagnacht | 1-2x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn N86 rijdt van station Amsterdam Centraal via de Wibautstraat naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
Omleiding
Dienstregeling
- Afhankelijk van het uurblok wordt er 1x/uur of 2x/uur gereden.
Aansluitingen
- Bij station Amsterdam Bijlmer ArenA wordt aansluiting geboden op lijn N30 van en naar Amstelveen, Schiphol, Hoofddorp, Haarlem, Driehuis en IJmuiden.
Tariefinformatie |
Reizen op saldoIn de concessie Stadsvervoer Amsterdam is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. Op deze nachtbus geldt niet het reguliere kilometertarief maar een vaste prijs per rit. OVpayIn de concessie Stadsvervoer Amsterdam kan OVpay op alle reguliere lijnen gebruikt worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. |
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop |
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Kattenburgerstraat | ||
Amsterdam, Kadijksplein | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Waterlooplein | ||
Amsterdam, Weesperplein | ||
Amsterdam, Wibautstraat | ||
Amsterdam, Prins Bernhardplein | ||
Amsterdam, Echtenstein | ||
Amsterdam, Eekholt | ||
Amsterdam, Geldershoofd | ||
Amsterdam, Station Ganzenhoef | ||
Amsterdam, Annie Romeinplein | ||
Amsterdam, Tulastraat | ||
Amsterdam, Florijn | ||
Amsterdam, Anton de Komplein | ||
Amsterdam, Dennenrode | ||
Amsterdam, Dolingadreef | ||
Amsterdam, Foppingadreef | ||
Amsterdam, Station Bijlmer ArenA | ||
Geschiedenis
Op 15 december 2019 werd lijn N86 toegevoegd op de weekendnachten om een snelle verbinding tussen het Leidseplein en de Bijlmer te bieden.
Op 3 januari 2021 ging deze lijn in alle nachten rijden, maar op de nachten tussen zondag en donderdag alleen richting het Centraal Station. In die richting ging de bus voortaan bij alle haltes stoppen in Amsterdam Zuidoost.
Op 15 februari 2021 gingen de ritten richting Centraal Station op doordeweekse nachten via het centrum rijden. In de weekendnachten bleef de route via de Valkenburgerstraat gehandhaafd.
Op 12 december 2021 kwamen de ritten tussen zondag en vrijdag weer te vervallen, inclusief de terugroute via het Rembrandtplein. In Zuidoost werd voortaan volgens een lusroute gereden en richting het Centraal Station werd metrostation Weesperplein toegevoegd aan de route.
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Rokin | ||
Amsterdam, Rembrandtplein | ||
Amsterdam, Waterlooplein | ||
Amsterdam, Leidseplein | ||
Amsterdam, Wibautstraat | ||
Amsterdam, Prins Bernhardplein | ||
Amsterdam, Dennenrode | ||
Amsterdam, Dolingadreef | ||
Amsterdam, Bijlmerplein | ||
Amsterdam, Foppingadreef | ||
Amsterdam, Station Bijlmer ArenA |
- Lijn 86
- Buslijnen
- Nachtbus
- Snelbus
- Concessie Stadsvervoer Amsterdam (2012-2024)
- Stadsdienst Amsterdam
- Verstoring
- Plaats Amsterdam
- Amsterdam Centraal IJzijde
- Amsterdam Dam
- Amsterdam Leidseplein
- Amsterdam Waterlooplein
- Amsterdam Weesperplein
- Amsterdam Wibautstraat
- Diemen Verrijn Stuartweg
- Amsterdam Ganzenhoef
- Station Amsterdam Bijlmer ArenA
- Amsterdam Rokin