Lijn 422 Sittard Station - Kerkrade Stadion
Versie door Etienne (overleg | bijdragen) op 17 mei 2021 om 19:34 (Etienne heeft pagina Lijn 422 Sittard Busstation - Kerkrade Stadion hernoemd naar Lijn 422 Sittard Station - Kerkrade Stadion)
Voormalige snelbuslijn 422 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Regio | Zuid-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | |
Materieel | Den Oudsten Alliance B89 |
Periode | 22 oktober 2000 t/m ... |
Voorganger(s) | geen |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 422 reed van Sittard via Doenrade, Oirsbeek, Amstenrade, Hoensbroek, Heerlen naar Kerkrade.
Route
Halte | ||
Sittard, Station | ||
Sittard, Stadhuis | ||
Watersley, Watersley | ||
Doenrade, Provincialeweg | ||
Oirsbeek, Provincialeweg/Altaarstraat | ||
Amstenrade, Raadhuisplein | ||
Hoensbroek, Akerstraat/Emmaweg | ||
Heerlen, Station | ||
Heerlen, Hogeschool Limburg | ||
Heerlen, Ziekenhuis | ||
Kerkrade, Stadion |
Geschiedenis
Op 22 oktober 2000 werd het lijnennet in Zuid-Limburg uitgebreid met een drietal nieuwe Interliners. Onder het lijnnummer 422 ging vanaf die datum een bus rijden tussen Sittard, Heerlen en Kerkrade, waardoor de plaatsen in Parkstad een snellere verbinding met Sittard kregen. In beide richtingen werd de gehele dag eenmaal per uur gereden en in combinatie met lijn 33 werd tussen Sittard en Hoensbroek een halfuursdienst gereden.