Lijn 61 's-Hertogenbosch, De Kruiskamp - De Aawijk
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | BBA (1991 - 2006), Arriva (2007 - 2014) |
Concessie | Meierij |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | 's-Hertogenbosch |
Materieel | Hainje Duvedec, Berkhof Premier, Berkhof 2000NL, Berkhof Duvedec, Mercedes-Benz Citaro |
Periode | 29 september 1991 t/m 13 december 2014 |
Voorganger(s) | 1 |
Opvolger(s) | 1 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 61 reed van De Kruiskamp via Helftheuvel, station 's-Hertogenbosch, het Centrum en De Pettelaar naar De Aawijk.
Dienstregeling
- In de ochtendspits werd alleen richting De Kruiskamp gereden en in de middagspits alleen richting De Aawijk. In de andere richting konden reizigers dan gebruik maken van lijn 64.
Route
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Kruiskampsingel | ||
's-Hertogenbosch, Kardinaal de Jongsingel | ||
's-Hertogenbosch, Karel Doormanstraat | ||
's-Hertogenbosch, Admiraliteitslaan | ||
's-Hertogenbosch, Churchilllaan | ||
's-Hertogenbosch, Evert van Dijkstraat | ||
's-Hertogenbosch, Kooikersweg | ||
's-Hertogenbosch, Helftheuvelpassage | ||
's-Hertogenbosch, Rijzertlaan | ||
's-Hertogenbosch, Boschmeersingel | ||
's-Hertogenbosch, Boschmeerplein | ||
's-Hertogenbosch, Simon Stevinweg | ||
's-Hertogenbosch, Christiaan Huygensweg | ||
's-Hertogenbosch, Centraal Station | ||
70px | 's-Hertogenbosch, Orthenseweg | |
's-Hertogenbosch, Burg. Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Zuid Willemsvaart | ||
's-Hertogenbosch, Parade | ||
's-Hertogenbosch, Hertog Hendriksingel | ||
's-Hertogenbosch, Pettelaarseweg | ||
's-Hertogenbosch, Philips de Tweedestraat | ||
's-Hertogenbosch, Sweelinckplein | ||
's-Hertogenbosch, Chopinstraat | ||
's-Hertogenbosch, Provinciehuis | ||
's-Hertogenbosch, Gestelseweg | ||
's-Hertogenbosch, Vondelstraat | ||
's-Hertogenbosch, Zuiderparkweg | ||
's-Hertogenbosch, Erasmusstraat | ||
's-Hertogenbosch, Merwedelaan | ||
's-Hertogenbosch, Rivierenplein | ||
's-Hertogenbosch, Balistraat | ||
's-Hertogenbosch, Dommelstraat | ||
's-Hertogenbosch, Geulweg | ||
's-Hertogenbosch, Maassingel | ||
's-Hertogenbosch, Scheldestraat | ||
's-Hertogenbosch, Oosterplas |
Geschiedenis
Op 29 september 1991 werd de hele stadsdienst van 's-Hertogenbosch geherstructureerd. Hierbij werden de lijnnummers verhoogd naar de 60-serie en werden in veel gevallen ook routes gewijzigd. Het lijnnummer 1 werd op die datum vernummerd naar lijn 61. De route bleef grotendeels ongewijzigd, alleen in het Centrum werd de route uitgebreid. De lijn bleef van maandag t/m zaterdag overdag 4x per uur rijden en 2x per uur op alle overige tijdstippen.
Halte | ||
[[Categorie:Plaats 's-Hertogenbosch, Centraal Station]] [[{{{4}}}|{{{4}}}]] [[Categorie:Station {{{4}}}]] | ||
's-Hertogenbosch, Wilhelminabrug | ||
's-Hertogenbosch, Westwal | ||
's-Hertogenbosch, St. Jorisstraat | ||
's-Hertogenbosch, Markt | ||
's-Hertogenbosch, Orthenstraat | ||
's-Hertogenbosch, Burg. Loeffplein | ||
's-Hertogenbosch, Grootziekenhuis | ||
's-Hertogenbosch, Parade |
Halte | ||
's-Hertogenbosch, Merwedelaan | ||
's-Hertogenbosch, Rivierenplein | ||
's-Hertogenbosch, Balistraat | ||
's-Hertogenbosch, Neerstraat | ||
's-Hertogenbosch, IJsselsingel | ||
's-Hertogenbosch, Oosterplas |
Geschiedenis volgt t.z.t.
Bij het ingaan van de nieuwe concessie Oost-Brabant op 14 december 2014 ging de hele stadsdienst van 's-Hertogenbosch op de schop. Deze lijn werd toen opgeheven en vervangen door de nieuwe lijn 1 die eveneens tussen De Kruiskamp en De Aaawijk ging rijden. De gecombineerde dienstregeling met lijn 11 bleef eveneens bestaan, maar werd uitgebreid naar de daluren.