Lijn 28 Vleuten Station - Utrecht P+R Science Park
Buslijn 28 | |
Vervoerder(s) | U-OV (Qbuzz) |
Concessie | Regio Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Utrecht |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G, Van Hool AGG300 |
Rijdt sinds | 8 december 2013 |
Voorganger(s) | 11, 28, 128 |
Opvolger(s) | 18 |
Frequenties
| |
Spits | 8x/uur |
Spits (vakantie) | 6x/uur (zomer) |
Dal | 8x/uur |
Dal (vakantie) | 6x/uur (zomer) |
Avond (werkdagen) | 4-6x/uur |
Avond (weekend) | 4x/uur |
Avond (vakantie) | 4x/uur (zomer) |
Zaterdag | 4-8x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 4-6x/uur (zomer) |
Zondag | 2-6x/uur |
Zondag (vakantie) | 2-4x/uur (zomer) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 28 rijdt van Vleuten via De Meern, Leidsche Rijn, station Utrecht Centraal, het Centrum en Rijnsweerd naar het Science Park.
Dienstregeling
- Op zaterdag wordt pas vanaf circa 10.00 uur (richting Uithof) of circa 11.00 uur (richting Vleuten) 8x/uur (in de zomervakantie 6x/uur) gereden.
- Op zondag wordt pas vanaf circa 11.00 uur (richting Uithof) of circa 12.00 uur (richting Vleuten) 6x/uur gereden.
- Maandag- t/m vrijdagavond wordt tot circa 21.00 uur 6x/uur gereden, daarna 4x/uur.
- Tussen de Neude en Rijnsweerd Zuid rijdt lijn 28 samen met lijn 18 en lijn 27 12-18x/uur.
Route
Halte | ||
Vleuten, Station Vleuten | ||
Vleuten, Eykenstein | ||
Vleuten, Vleuterweide-Centrum | ||
Vleuten, De Tuinlanden | ||
De Meern, Veldhuizen | ||
De Meern, Europaweg | ||
De Meern, De Balije | ||
De Meern, Boekbinderslaan | ||
De Meern, Meernbrug | ||
De Meern, De Meern Oost | ||
Utrecht, Eerste Westerparklaan | ||
Utrecht, Korianderstraat | ||
Utrecht, Centrumboulevard | ||
Utrecht, Station Leidsche Rijn | ||
Utrecht, Majellapark | ||
Utrecht, Van Koetsveldstraat | ||
Utrecht, Hasebroekstraat | ||
Utrecht, Moskeeplein | ||
Utrecht, CS Jaarbeursplein | ||
Utrecht, Vredenburg | ||
Utrecht, Neude | ||
Utrecht, Janskerkhof | ||
Utrecht, Stadsschouwburg | ||
Utrecht, Wittevrouwen | ||
Utrecht, Oorsprongpark | ||
Utrecht, Rijnsweerd Noord | ||
Utrecht, Rijnsweerd Zuid | ||
Utrecht, Botanische Tuinen | ||
Utrecht, Heidelberglaan | ||
Utrecht, UMC Utrecht | ||
Utrecht, WKZ | ||
Utrecht, P+R De Uithof |
Voormalige routes
Voormalige route in Leidsche Rijn t/m 10 december 2016
Halte | ||
Utrecht, Korianderstraat | ||
Utrecht, P+R Muziektheater | ||
Utrecht, Majellapark |
Geschiedenis
Vanaf 8 december 2013 werd de exploitatie overgenomen door Qbuzz, als winnaar van de nieuwe concessie Regio Utrecht. De diensten worden gereden onder de naam U-OV. De voormalige lijnen 11 en 28 werden samengevoegd tot een nieuwe lijn 28, die met een hoogfrequentie dienstregeling de nieuwe HOV Oost-westas vormt.
Omdat deze lijn te populair bleef en daardoor problemen ontstonden door de grote drukte werd lijn 28 per 1 september 2014 opgesplitst in vier verschillende lijnen. De basislijn 28 rijdt in de ochtendspits voortaan slechts van Vleuten naar Rijnsweerd Zuid en in de avondspits andersom. Tussen Utrecht Centraal en De Uithof ging 4x/uur lijn 128 rijden. De frequentie vanuit het centrum naar De Uithof werd verder opgevuld door lijn 228 die vanaf de Nijenoord naar de Neude rijdt en verder de route van lijn 28 volgt. De versterkingsritten tussen Utrecht Centraal en De Meern werden voortaan door lijn 27 gereden.
Met ingang van 14 december 2015 ging lijn 28 via de Leidseveertunnel rijden en verviel de halte Vredenburgviaduct. Op 1 februari 2016 werd een nieuwe halte aan de route toegevoegd: Moskeeplein. Deze halte vervangt de opgeheven halte Kanonstraat'.
Per 2 juli 2016 werd lijn 28 weer de gehele dag de basislijn tussen Vleuten - Utrecht Centraal en P+R De Uithof, waarmee de eerder afgesplitste lijn 128 weer volledig in lijn 28 op ging. Op Utrecht Centraal werd de halte verplaatst van CS Centrumzijde naar het Jaarbeursplein.
De korte ritten tot Rijnsweerd Zuid werden vanaf dezelfde datum overgenomen door spitslijn 18. De eerder afgesplitste lijn 228 bleef bestaan in de vorm van lijn 27 die tussen de Neude en De Uithof WKZ voortaan lijn 28 de gehele dag ging versterken tot een frequentie van 12x/uur.
Vanaf 11 december 2016 werd de route omgelegd via het nieuwe busstation bij station Leidsche Rijn en verviel halte P+R Muziektheater.