Lijn 113 Drachten Van Knobelsdorffplein - Steenwijk Station
Voormalige buslijn 113 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | Zuidoost-Fryslân (2009-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City (TÜ en CNG) Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | 1 maart 2015 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 13 |
Opvolger(s) | 12, 19 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Spits (vakantie) | 0-1x/uur (zomer) |
Dal | 1x/(2) uur |
Dal (vakantie) | 0-1x/uur (zomer) |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Avond (vakantie) | 0-1x/uur (zomer) |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zaterdagavond | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 113 reed van Drachten via Gorredijk, Lippenhuizen, Oldeberkoop, Zandhuizen, Noordwolde, Wilhelminaoord, Frederiksoord, Nijensleek en Eesveen naar Steenwijk.
Dienstregeling
- Op zaterdag en in de zomervakantie werd alleen het traject tussen Noordwolde en Steenwijk gereden. In Noordwolde was lijn 113 dan gekoppeld aan lijn 17.
- De eerste rit begon in Noordwolde. De laatste twee avondritten begonnen in Steenwijk en eindigen in Noordwolde. De laatste rit ging als lijn 17 naar Oosterwolde.
- Tijdens de daluren op weekdagen reden twee ritten alleen tussen Noordwolde en Steenwijk, waardoor tussen Drachten en Noordwolde een 1x/2 uur frequentie ontstond.
Route
Halte | ||
Drachten, Van Knobelsdorffplein | ||
Drachten, Ziekenhuis | ||
Drachten, Martin Luther Kingsingel | ||
Drachten, John F. Kennedylaan | ||
Drachten, Eikesingel | ||
Terwispel, Aldedyk | ||
Gorredijk, De Kromten | ||
Gorredijk, Kalkovens | ||
Gorredijk, Wetterwille | ||
Gorredijk, Busstation | ||
Gorredijk, Trimbeets | ||
Gorredijk, Brouwerij | ||
Gorredijk, Nijlân | ||
Lippenhuizen, De Driehoek | ||
Lippenhuizen, De Buorren | ||
Lippenhuizen, Compagnonsfeart | ||
Jubbega 3e Sluis, Bramenstraat | ||
Jubbega, Leidijk | ||
Jubbega Schurega, Zwanenburgreed | ||
Jubbega Schurega, Kerklaan | ||
Jubbega Schurega, Gorredijksterweg | ||
Oudehorne, Oldeberkoperweg | ||
Oldeberkoop, Wolvegasterweg | ||
Oldeberkoop, Provincialeweg | ||
Zandhuizen, Zandhuizerweg | ||
Noordwolde, Kerk | ||
Noordwolde, Vlechtmuseum | ||
Noordwolde, Centrum | ||
Noordwolde, Dwarsvaartweg | ||
Noordwolde, Mauritsweg | ||
Noordwolde, Zuiderweg | ||
Noordwolde, Vierdeparten | ||
Wilhelminaoord, Oranjelaan | ||
Wilhelminaoord, De Menning | ||
Frederiksoord, Prins Hendriklaan | ||
Frederiksoord, Beukenlaan | ||
Frederiksoord, De Delle | ||
Nijensleek, Schoolweg | ||
Nijensleek, Bosschasteeg | ||
Eesveen, Gierwal | ||
Eesveen, De Eese | ||
Eesveen, Bultweg | ||
Eesveen, Hooilanden | ||
Steenwijk, Oostermeenthe | ||
Steenwijk, Station |
Geschiedenis
Op 1 maart 2015 werd de oude (lange) lijn 13 definitief geknipt in Drachten. Het traject tussen Leeuwarden en Drachten bleef onder hetzelfde lijnnummer rijden. Het andere traject tussen Drachten en Steenwijk ging vanaf die datum verder als lijn 113. De route en dienstregeling bleven onder dit nieuwe lijnnummer (vrijwel) ongewijzigd, alleen de dienstregeling op zaterdag werd met een half uur vervroegd, voor een betere aansluiting op de treinen.
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Zuidoost-Fryslân en Wadden in. Lijn 113 werd opgesplitst in lijn 19 tussen Noordwolde en Steenwijk en lijn 12 tussen Noordwolde en Drachten, vanaf Drachten ging lijn 12 doorrijden naar Buitenpost. Nieuw was ook dat tussen Noordwolde en Steenwijk in de avonduren en op zondag als belbus gereden werd, maar dat tussen Drachten en Noordwolde de bediening buiten de spitsuren verviel.