Lijn 708 Sibrandahûs
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 16 jul 2016 om 21:00
Belbuslijn 708 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Belbus |
Formule | Opstapper Friesland |
Materieel | Taxibusje |
Rijdt sinds | 6 maart 2016 |
Voorganger(s) | 561 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 708 rijdt van Sibrandahûs naar Dokkum, Holwerd en Ferwert.
Routes
Lijn 7081
Halte | ||
Sibrandahûs, Sibrandahûs | ||
Dokkum, Busstation |
Lijn 7082
Halte | ||
Sibrandahûs, Sibrandahûs | ||
Dokkum, Sionsberg |
Lijn 7083
Halte | ||
Sibrandahûs, Sibrandahûs | ||
Oentsjerk, Heemstrastate |
Lijn 7084
Halte | ||
Sibrandahûs, Sibrandahûs | ||
Ferwert, Vrijhof |
Geschiedenis
Op 6 maart 2016 werd het systeem van de Opstapper aangepast naar aanleiding van het gebruik en ervaringen met de Opstapperlijnen in Noordoost-Friesland rondom Dokkum. Voortaan krijgt elke kern met een opstapperhalte een lijnnummer en achter dat nummer wordt vervolgens een "1", "2" enz. toegevoegd voor de routes die vanuit die kern worden gereden. Sibrandahûs kreeg het lijnnummer 708 en van daaruit wordt naar het Busstation Dokkum, het Ziekenhuis Sionsberg te Dokkum, de halte Heemstrastate in Oentsjerk en de halte Vrijhof in Ferwert gereden.