Lijn 149 Amsterdam Gelderlandplein - Uithoorn Busstation
Voormalige buslijn 149 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1987 t/m 1 juni 1991 |
Voorganger(s) | 149 |
Opvolger(s) | 149 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 4x/dag |
Zondag | 4x/dag |
Lijn 149 reed van Amsterdam via Amstelveen en Nes a/d Amstel naar Uithoorn.
Dienstregeling
- In de spitsuren werd alleen tussen Uithoorn en Amstelveen gereden, daar was de lijn gekoppeld aan lijn 148.
- In de daluren en op zaterdag reed een enkele rit alleen tussen Amstelveen en Amsterdam.
- Op zondag reden twee ritten het hele traject en twee ritten Amsterdam - Nes a/d Amstel.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Gelderlandplein | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Ziekenhuis Amstelveen | ||
Nes a/d Amstel, Kerklaan | ||
Uithoorn, Busstation |
Geschiedenis
Op 31 mei 1987 werd de lijnvoering van lijn 149 (Ouderkerk a/d Amstel - Uithoorn) gewijzigd. Het traject tussen Amstelveen en Ouderkerk a/d Amstel kwam te vervallen, daarvoor in de plaats ging de lijn buiten de spitsuren verder rijden naar Amsterdam Buitenveldert, via de route van lijn 142. De dienstregeling werd echter over het hele traject, met name in het weekeinde, flink ingeperkt.
Op 2 juni 1991 kon de dienstregeling en route van deze lijn ineens weer uitgebreid worden. Vanaf het Gelderlandplein gingen de ritten grotendeels verder rijden naar het V.U.-ziekenhuis en in de spitsuren zelfs naar station Zuid/WTC. Ook ging de lijn van maandag t/m vrijdag overdag weer 1x per 2 uur rijden. In het weekeinde werd voortaan grotendeels 1x per 2 uur gereden, maar werden bepaalde trajectdelen echter niet bediend.