Lijn 133 Middelburg Station - Oude-Tonge Busstation
Buslijn 133 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Noord-Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City T Mercedes-Benz Citaro LE Mercedes Integro |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 133 rijdt van Middelburg via Sint Laurens, Serooskerke (Walcheren), Vrouwenpolder, Kamperland, Neeltje Jans, Westenschouwen, Burgh, Haamstede, Renesse, Noordwelle, Serooskerke (Schouwen), Zierikzee, Nieuwerkerk, Oosterland en Bruinisse naar Oude Tonge.
In Oude Tonge is er voor de meeste ritten een aansluiting van/naar Rotterdam Zuidplein, met lijn 136.
Frequenties
Doordeweeks wordt er op het hele traject een frequentie van tweemaal per uur aangehouden. Met uitzondering van de avond, in de avond wordt er namelijk een frequentie van maar éénmaal per uur aangeboden.
Op zaterdags rijdt er tweemaal per uur een bus tussen Zierikzee en Oude Tonge. Eénmaal per uur gaat de bus verder van/naar Middelburg.
Op zondag rijdt er éénmaal per uur een bus tussen Oude Tonge en Renesse. Naar en van Middelburg wordt maar éénmaal per twee uur gereden.
In de ochtendspits wordt er richting Middelburg na de halte ´Hof van Tange´ twee keer doorgereden naar Vlissingen. In de avonduren, op zondag, en twee ritten in de ochtendspits in de richting van Middelburg wordt er in Zierikzee een ommetje gemaakt via Zierikzee Poortambacht. Het rijden via Poortambacht wordt gedaan, omdat lijn 132 niet meer via dit deel van Zierikzee rijdt.
In de zomermaanden wordt de halte Rotonde in Westenschouwen ook bediend.
De eerste en laatste ritten van de dag beginnen en eindigen vaak te Westenschouwen dorp.
Route
Halte | ||
Vlissingen, Prins Hendrikweg | ||
↑ | West-Souburg, Brug / Station | |
Middelburg, Abeele | ||
Middelburg, Stromenweg | ||
Middelburg, Toorenvliedt | ||
Middelburg, Langevieleweg | ||
Middelburg, Station | ||
Middelburg, Nieuwe Haven (Centrum) | ||
Middelburg, Koestraat (Centrum) | ||
Middelburg, Hof van Tange | ||
Middelburg, Sandberglaan | ||
Sint Laurens, Noordweg | ||
Sint Laurens, Boudaenlaan | ||
Sint Laurens, Noorddorpsweg | ||
Serooskerke (Walcheren), Gapingseweg | ||
Serooskerke (Walcheren), Noordweg | ||
Vrouwenpolder, N57 | ||
Vrouwenpolder, Veersedam Zuid | ||
Kamperland, Veersedam Noord | ||
Kamperland, Tunnel N57 | ||
Neeltje Jans, Deltapark | ||
Westenschouwen, De Haaymanweg | ||
Westenschouwen, Rotonde | ||
Westenschouwen, Dorp | ||
Westenschouwen, Duinrand | ||
Westenschouwen, A. van de Weydeweg | ||
Burgh, 't Zeepe | ||
Burgh, J.M. Beijelaan | ||
Burgh, Burghseweg | ||
Haamstede, Weststraat | ||
Haamstede, Kerk | ||
Haamstede, Noordstraat | ||
Renesse, Transferium | ||
Noordwelle, Kuijerdamseweg | ||
Noordwelle, Provincialeweg | ||
Serooskerke (Schouwen), Schelphoek | ||
Moriaanshoofd, Provincialeweg | ||
Kerkwerve, Verseputseweg | ||
Zierikzee, Grevelingenstraat | ||
Zierikzee, Gemeentehuis | ||
Zierikzee, Scheldestraat | ||
Zierikzee, Gemeentehuis | ||
Zierikzee, Grevelingenstraat | ||
Zierikzee, Busstation | ||
Zierikzee, Sas | ||
Ouwerkerk, Vissersweg | ||
Nieuwerkerk, Busstation | ||
Oosterland, Even Buiten | ||
Oosterland, Dorp | ||
Oosterland, Oud Heiligeweg | ||
Bruinisse, Dorp | ||
Oude-Tonge, Busstation |
Wijzigingen per jaar
Per 12 december 2010 is halte Serooskerke, Noordweg komen te vervallen. Nieuwe halte Westenschouwen, De Haaymanweg. De ochtendritten naar Vlissingen rijden nog tot halte 'Prins Hendrikweg'.
Tussen 5 juli 2013 en 17 augustus 2013 reed op zaterdagnacht één rit van Renesse tot Bruinisse.