Concessie Twente (2006-2013)
Twente | |
---|---|
OV-autoriteit | Regio Twente |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Duur | 8 jaar (met optie 2 jaar) |
Periode | {{{periode}}} |
Concessietabel - Concessiekaart |
Inhoud
Algemeen
De concessie Twente is in 2005 gegund aan Connexxion. Een van de voorwaarden van de concessie is dat de diensten worden aangeboden in een universele huisstijl "Twents" genaamd. De invoering van de concessie betekende vooral een intensivering van vele buslijnen.
Buslijnen
Stadsdienst Enschede
- Lijn 1 Enschede, De Posten - UT/Langenkampweg
- Lijn 2 Enschede, Disselhoek - Stroinksbleekweg
- Lijn 3 Enschede Station NS - Glanerbrug Ekersdijk
- Lijn 4 Enschede, Stroinkslanden - 't Zwering
- Lijn 5 Enschede, 't Zwering - Hogeland
- Lijn 6 Enschede Stokhorst - Boekelo Ganzebos
- Lijn 7 Enschede, Station NS - Stokhorst/Helmerhoek (Servicelijn Noord / Servicelijn Zuid)
- Lijn 8 Hengelo Station NS - Enschede De Reulver (spitslijn, via Kristenbos)
- Lijn 9 Hengelo Station NS - Enschede Station NS
- Lijn 19 Enschede, Van Heekplein - Go Planet (niteliner)
Stadsdienst Hengelo
- Lijn 10 Hengelo, Station NS - Veldwijk
- Lijn 11 Hengelo, Station NS - Hasseler Es
- Lijn 12 Hengelo, Groot Driene - Streekziekenhuis Midden Twente
- Lijn 13 Hengelo, Station NS - Hasseler Es
- Lijn 14 Hengelo Station NS - Weerselo Gemeentehuis
- Lijn 15 Hengelo Station NS - Enschede UT/Viaduct (spitslijn)
- Lijn 16 Hengelo Station NS - Enschede UT/Langenkampweg (spitslijn)
- Lijn 18 Hengelo Sportlaan Driene - Enschede Station NS (spitslijn)
Stadsdienst Almelo
- Lijn 21 Almelo, Centraal Station - Windmolenbroek (Ringlijn)
- Lijn 22 Almelo, Centraal Station - Windmolenbroek (Ringlijn)
- Lijn 23 Almelo, Centraal Station - Schelfhorst (Ringlijn)
- Lijn 24 Almelo, Centraal Station - Schelfhorst (Ringlijn)
- Lijn 25 Almelo, Centraal Station - Aalderinkshoek
- Lijn 26 Almelo, Centraal Station - Twenteborg Ziekenhuis
- Lijn 27 Almelo, Centraal Station - De Riet
- Lijn 28 Almelo, Centraal Station - Twentepoort Oost
Stadsdienst Oldenzaal
Streeklijnen
- Lijn 20 Enschede Centraal Station - Borculo Busstation (uitgevoerd door Syntus)
- Lijn 51 Almelo Centraal - Hengelo Station
- Lijn 53 Hengelo Station - Haaksbergen Busstation
- Lijn 59 Hengelo Sportlaan Driene - Haaksbergen Busstation
- Lijn 60 Enschede Centraal - Oldenzaal De Thij
- Lijn 61 Enschede Centraal - Overdinkel Schoolstraat
- Lijn 62 Enschede Centraal - Denekamp Onder de Linden
- Lijn 64 Almelo Centrumplein - Overdinkel Schoolstraat
- Lijn 66 Almelo Centrumplein - Oldenzaal Station
- Lijn 80 Almelo Centrumplein - Hardenberg Parkweg 57
- Lijn 81 Ommen Larcom - Westerhaar Busstation
- Lijn 83 Almelo Centrumplein - Vriezenveen Nieuwe Daarlerveenseweg
Buurtbussen
- Lijn 508 Enschede Wesselerbrink - Enschede Stroinkslanden
- Lijn 591 Tubbergen Julianastraat - Bruinehaar Driesprong
- Lijn 592 Borne Station - Weerselo Gemeentehuis
- Lijn 593 Oldenzaal Station - De Lutte R.K. Kerk
- Lijn 594 Den Ham Brink - Nijverdal Willem Alexanderstraat
- Lijn 595 Haaksbergen Busstation - Buurse Grens
- Lijn 596 Ootmarsum Molenstraat - Denekamp Busstation
- Lijn 599 Ootmarsum Molenstraat - Rossum Bibliotheek via Weerselo Gemeentehuis
Spoorlijnen
- Almelo - Mariënberg (uitgevoerd door Syntus in opdracht van Connexxion)
Materieel
Voor de stads- en streeklijnen wordt de VDL Berkhof Ambassador 200 en één gelede Mercedes-Benz Citaro ingezet. Voor Buurtbussen wordt gebruik gemaakt van de Mercedes Sprinter 308 CDI in de bekende rode kleur. De treindienst Almelo - Mariënberg wordt verzorgd met Lint-treinstellen. Op lijn 27 rijdt CTS (Connexxion Taxi Services) met een Mercedes Sprinter 308 CDI in de bekende rode kleur. Op zondag rijdt CTS (Connexxion Taxi Services) op de lijnen 10, 12, 14, 25, 26, 28, 65, 66, 80, 81 en 83 met Mercedes Sprinter 308 CDI in de bekende rode kleur.