Lijn 6 Almere, Noorderplassen - Station Parkwijk
Buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | stads- en streekvervoer Almere |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Almere |
Formule | MAXX Almere |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro (G), Van Hool newAG300 |
Rijdt sinds | 3 januari 2010 |
Voorganger(s) | 6, 7 |
Frequenties
| |
Spits | 4-8x/uur |
Spits (vakantie) | 6x/uur (kerst en zomerperiode) |
Dal | 4-8x/uur |
Dal (vakantie) | 3-6x/uur (kerst en voor-/nazomer) 2-4x/uur (hoogzomer) |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4-8x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 4x/uur (hoogzomer) |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 6 rijdt van de woonwijk Noorderplassen via de Kruidenwijk, station Almere Centrum, het Flevoziekenhuis, de Filmwijk en de Danswijk naar station Almere Parkwijk.
Dienstregeling
- In de ochtendspits buiten de kerstvakantie en de zomerperiode zijn alle ritten vanaf Parkwijk geknipt te Station Centrum.
- In de middagspits wordt 6x/uur naar Noorderplassen gereden. De bussen rijden in een 7,5-minutenpatroon, waardoor er na drie ritten een gat van 15 minuten valt, waarin géén lijn 6 rijdt tussen Noorderplassen en Station Centrum.
- In de daluren en op zaterdag rijdt slechts de helft van het aantal ritten naar Noorderplassen.
- In de hoogzomerperiode wordt in de daluren en op zaterdag 4x/uur gereden, waarbij in de daluren 2x/uur een bus tussen Noorderplassen en Station Centrum rijdt.
Route
Halte | ||
Almere Stad, Noorderplassen Noord | ||
Almere Stad, Noorderplassen Zuid | ||
Almere Stad, Beatrixpark | ||
Almere Stad, Kruidenwijk West | ||
Almere Stad, Kruidenwijk Oost | ||
Almere Stad, Staatsliedenwijk | ||
Almere Stad, Station Centrum | ||
Almere Stad, Stadhuisplein | ||
Almere Stad, Flevoziekenhuis | ||
Almere Stad, Greta Garboplantsoen | ||
Almere Stad, Romy Schneiderweg | ||
Almere Stad, Buñuellaan | ||
Almere Stad, Walt Disneyplantsoen | ||
Almere Stad, Danswijk | ||
Almere Stad, Parkwijk Zuid | ||
Almere Stad, Parkwijk Midden | ||
Almere Stad, Station Parkwijk |
Overstapmogelijkheden
- Beatrixpark: 7
- Staatsliedenwijk: 1, 3, 7 en 14 (ochtendspits winter)
- Station Centrum: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 14 (spits winter), 156, 159, 160 en trein
- Stadhuisplein: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 14 (spits winter), 156, 159 en 160
- Greta Garboplantsoen: 5, 7, 155 (spits), 159, 216 (spits) en 322
- Walt Disneyplantsoen: 10, 155 (spits), 159, 216 (spits) en 322
- Danswijk: 10, 155 (spits), 216 (spits) en 322
- Station Parkwijk: 5, 7, 155 (spits), 216 (spits), 322 en trein
Geschiedenis
In de jaren 90 bestond er al een lijn 6 in Almere, deze reed van station Almere Centrum naar de Filmwijk. Toen in 1998 de vervoerder Midnet opging in Connexxion, bleef lijn 6 ongewijzigd gehandhaafd.
Op een later moment, mogelijk sinds januari 2004 of eerder, werd lijn 6 verlengd: voortaan wordt vanaf de Filmwijk via de Danswijk naar station Almere Parkwijk gereden
Sinds 3 januari 2010 rijdt lijn 6 vanaf station Almere Centrum via de Kruidenwijk naar de Noorderplassen (woonwijk), ter vervanging van lijn 7, die ingekort werd tot station Almere Centrum.
Op 8 mei 2011 werd de busbaan tussen het Beatrixpark en de Noorderplassen in gebruik genomen. Sindsdien stopt lijn 6 bij de halte Beatrixpark.