Lijn 48 Houten Station - Maarssenbroek Station Maarssen
Buslijn 48 | |
Vervoerder(s) | U-OV ((Pouw Vervoer i.o.v.) Qbuzz) |
Concessie | Regio Utrecht |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Altas Cityline |
Rijdt sinds | 8 december 2013 |
Voorganger(s) | 48, 33, 291 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Dal | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-2x/uur |
Avond (weekend) | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 48 rijdt van station Houten via Nieuwegein Stadscentrum, Galecop, Papendorp, station Leidsche Rijn, De Wetering en Lage Weide naar station Maarssen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 4x/uur van Houten naar Maarssen gereden. De laatste kwartiersverdichtingsrit rijdt slechts van Houten naar Nieuwegein. De vroege ritten rijden alleen van Nieuwegein naar Maarssen. In de andere richting wordt 2x/uur van Maarssen naar Nieuwegein gereden en 4x/uur van Nieuwegein naar Houten.
- In de avondspits wordt 4x/uur van Maarssen naar Houten gereden, na 17.30 uur 2x/uur het volledige traject en 2x/uur Maarssen - Nieuwegein. In de andere richting wordt 4x/uur tussen Houten en Nieuwegein gereden en tussen Nieuwegein en Maarssen 2x/uur.
- 's Avonds wordt alleen tussen Nieuwegein en Houten gereden en wordt na 20.00 uur een midibus ingezet in een uurdienst. De laatste rit naar Maarssen vertrekt rond 18.00 uur uit Houten en uit Maarssen vertrekt rond 20.00 uur de laatste rit.
- In het weekend wordt tot 17.30 uur tussen Houten en Utrecht Leidsche Rijn gereden, in omgekeerde richting wordt tot 18.30 uur vanaf Utrecht Leidsche Rijn gereden. Deze ritten zijn op Utrecht Leidsche Rijn gekoppeld aan lijn 11. De latere ritten rijden alleen tussen Nieuwegein en Houten.
- In het weekend wordt een midibus ingezet.
- In de vakanties rijdt alleen de doordeweekse basis-halfuursdienst op het volledige traject.
- Op station Houten biedt deze lijn aansluiting op sprinter 6000 of sprinter 6900 vanuit en naar Geldermalsen.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Regio Utrecht is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie Regio Utrecht kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Wagenverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Houten, Station Houten | ||
Houten, De Molen | ||
Houten, Molenzoom | ||
Houten, De Erven/De Schaft | ||
Houten, Oude Dorp | ||
Houten, De Staart | ||
Houten, De Veste/De Slagen | ||
Houten, De Borchen/Doornkade | ||
Houten, Provincialeweg/Doornkade | ||
Houten, Koppeldijk | ||
Nieuwegein, Martinbaan | ||
Nieuwegein, Marconi (hoog) | ||
Nieuwegein, Merwesteintunnel | ||
Nieuwegein, Binnenwal | ||
Nieuwegein, Stadshuis | ||
Nieuwegein, Stadscentrum | ||
Nieuwegein, Noordstedeweg | ||
Nieuwegein, Barnsteendrift | ||
Nieuwegein, De Baten | ||
Nieuwegein, Middenweide | ||
Nieuwegein, Rembrandthage | ||
Nieuwegein, De Kempenaerpark | ||
Nieuwegein, Galecopperdijk | ||
Nieuwegein, Herman Heijermanshove | ||
Utrecht, Papendorpseweg | ||
Utrecht, Papendorp Zuid | ||
Utrecht, P+R Papendorp | ||
Utrecht, Papendorp Noord | ||
Utrecht, Utrechtse Bazaar | ||
Utrecht, Dafne Schippersbrug | ||
Utrecht, Willem-Alexanderpark | ||
Utrecht, Berlijnplein | ||
Utrecht, Station Leidsche Rijn (Gekoppeld aan lijn 11) | ||
Utrecht, Jan Wolkerssingel | ||
Utrecht, Soestwetering/Antonius Ziekenhuis | ||
Utrecht, Rijpwetering | ||
Utrecht, Otto Hahnweg | ||
Utrecht, Savannahweg | ||
Utrecht, Niels Bohrweg | ||
Utrecht, Ambachtsweg | ||
Utrecht, Computerweg | ||
Maarssenbroek, Het Kwadrant | ||
Maarssenbroek, Planetenbaan | ||
Maarssenbroek, Antilopespoor | ||
Maarssenbroek, Station Maarssen |
Geschiedenis
Lijn 48 ontstond op 8 december 2013 door een samenvoeging van lijn 48, 33 en een deel van lijn 291.
Halte | ||
Nieuwegein, Herman Heijermanshove | ||
Utrecht, Papendorpseweg | ||
Utrecht, Papendorp Zuid | ||
Utrecht, Mercatorlaan | ||
Utrecht, Orteliuslaan | ||
Utrecht, Papendorp Noord |
Op een onbekende datum werd de route in Papendorp gewijzigd. Met ingang van 2 juli 2016 werd de halte Orteliuslaan omgedoopt in Papendorp Zuid en ging er voortaan ook 's avonds na 20.00 uur een uurdienst tussen Houten en Nieuwegein rijden. Tevens werden per die datum ritten op zondag toegevoegd. Deze late avond- en zondagse ritten werden met een 8-persoonsbus uitgevoerd.
Met ingang van 11 december 2016 werd een kleine routewijziging rond station Leidsche Rijn ingevoerd. De bus ging hier via het nieuwe busstation rijden waardoor halte Madridstraat verviel en haltes Berlijnplein en Centrumboulevard werden toegevoegd. Ook werd voortaan ook in de kerstvakantie de vakantiedienstregeling gereden. Per 1 juli 2017 werden de weekendritten tussen Houten en Nieuwegein doorgetrokken naar Utrecht Leidsche Rijn, vanaf hier werd verder gereden als lijn 10.
Halte | ||
Utrecht, Willem-Alexanderpark | ||
Utrecht, Madridstraat | ||
Utrecht, Jan Wolkerssingel | ||
Utrecht, Station Leidsche Rijn | ||
Utrecht, Soestwetering/Antonius Ziekenhuis |
Met ingang van 7 juli 2018 werd de route in Leidsche Rijn Centrum verlegd naar de Parijsboulevard en kwam halte Centrumboulevard te vervallen.
Halte | ||
Utrecht, Station Leidsche Rijn | ||
Utrecht, Centrumboulevard | ||
Utrecht, Jan Wolkerssingel |
Per 9 december 2018 reed de laatste rit vanuit Houten die nog naar Maarssen reed voortaan een half uur eerder. In het weekend reed de laatste rit naar station Leidsche Rijn voortaan een half uur later. Voortaan waren de weekendritten bij station Leidsche Rijn gekoppeld aan lijn 11 in plaats van lijn 10. Ook werd halte Infocentrum Leidsche Rijn hernoemd tot Dafne Schippersbrug en reed er in het weekend voortaan een midibus in plaats van een 8-persoonsbus.