Lijn 88 Dordrecht Centraal Station - Rotterdam Kralingse Zoom
Buslijn 88 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | DAV-gebied |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Rijdt sinds | 1 januari 2007 t/m 8 december 2018 |
Voorganger(s) | 141, 188 |
Opvolger(s) | 488 |
Frequenties
| |
Spits | 4-5x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (kerst, zomer) |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (kerst, zomer) |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 88 rijdt van Dordrecht via Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht naar Rotterdam Kralingse Zoom.
Dienstregeling
- In de spitsuren rijden er enkele extra ritten, waardoor er voor een korte periode 5x/uur wordt gereden.
Route
Halte | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Centrum | ||
Dordrecht, Stadskantoor | ||
Dordrecht, Maasplaza | ||
Dordrecht, Dokweg | ||
Dordrecht, Weeskinderendijk Beneden | ||
Zwijndrecht, Station | ||
Zwijndrecht, Koninginneweg | ||
Zwijndrecht, Beatrixstraat | ||
Zwijndrecht, Beneluxlaan | ||
Zwijndrecht, Bouquet | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Laan van Welhorst | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Winkelcentrum Hoog Ambacht | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Appelgaarde | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Cascade | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Weteringsingel | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Banckertplein | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Schutse | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, De Hoge Bogerd | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Reeweg | ||
Rotterdam, HES | ||
Rotterdam, Kralingse Zoom |
Geschiedenis
Lijn 88 ontstond op 1 januari 2007 door de doortrekking van de voormalige lijn 141 via de Volgerlanden naar Dordrecht.
Halte | ||
Zwijndrecht, Bouquet | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Dreef | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Bolster | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Bongerd | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Brandweerkazerne | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Van Renesseborch | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Van Kijfhoekstraat |
Met ingang van 13 december 2009 werd de route in de Volgerlanden aangepast en ging voortaan via de nieuwe HOV-D infrastructuur langs de Laan van Welhorst gereden worden. De route via de Rietlaan en Krommeweg verviel en werd overgenomen door lijn 141. Het eindpunt van de korte ritten van/naar halte Dreef werd daarbij ook verhuist naar halte Laan van Welhorst.
Halte | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Antoniuslaan | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, De Schoof | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Van Godewijckstraat | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, P.C. Hooftsingel | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Weteringsingel |
Op 6 januari 2013 verviel de route via De Schoof en werd voortaan via het nieuwe busstation Cascade gereden.
Halte | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Laan van Welhorst | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Gezondheidscentrum | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Appelgaarde | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Van Renesseborch | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Van Kijfhoekstraat | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Antoniuslaan | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Cascade |
Vanaf 14 december 2014 verviel de lus via de Pompe van Meerdervoortsingel en Antoniuslaan en ging lijn 88 van maandag t/m vrijdag overdag altijd 4x/uur rijden door de integratie van lijn 188 in deze lijn. Tot 13 december 2014 werd van maandag t/m vrijdag overdag en in de tegenspitsrichting nog maar 2x/uur gereden.
Met ingang van 9 december 2018 nam Qbuzz het vervoer in het Drechtsteden, Molenlanden en Gorinchem gebied over van Arriva. Lijn 88 werd omgedoopt tot R-net lijn 488. De route bleef hierbij ongewijzigd, echter werd voortaan bij veel minder haltes langs deze route gestopt. In de ochtendspits werd de frequentie richting Rotterdam verhoogd van 4-5x/uur tot 6x/uur. Tijdens de daluren, 's avonds en op zondag werd deze verdubbeld tot 2x/uur en op zaterdag overdag werd voortaan zelfs 4x/uur in plaats van 1x/uur gereden. De eerste ritten gingen dagelijks tot een half uur eerder rijden en de laatste ritten tot een half uur later.