Lijn 73 Winterswijk Station - Enschede Centraal Station
Buslijn 73 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Achterhoek-Rivierenland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador VDL Citea |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (ochtend) 1x/uur (middag) |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 73 rijdt van Winterswijk via Groenlo, Eibergen en Haaksbergen naar Enschede.
Dienstregeling
- In de daluren buiten de vakanties wordt vanaf 13:00 uur 2x/uur gereden.
- Op werkdagen overdag rijden alle ritten tussen Winterswijk en Enschede.
- In de avonduren en op in het weekend rijdt lijn 73 tussen Winterswijk en Haaksbergen. Te Haaksbergen is er dan een overstap op lijn 62 naar Enschede en Denekamp.
- Enkele ritten rijden alleen tussen Winterswijk en Groenlo.
- Tussen Groenlo en Enschede wordt dezelfde route gereden als lijn 74.
Route
Halte | ||
Winterswijk, Busstation | ||
Winterswijk, De Driemark | ||
Winterswijk, Pelkwijk | ||
Winterswijk, Kloetenseweg | ||
Winterswijk, Vredensehof | ||
Winterswijk, De Peperbus | ||
Winterswijk, De Harmonie | ||
Winterswijk, Jaspersweg | ||
Winterswijk, Ziekenhuis | ||
Winterswijk, Kwekerij Gelria | ||
Meddo, Weg naar Meddo | ||
Groenlo, Busstation | ||
Groenlo, Den Sliem | ||
Hupsel, Café de Keet | ||
Eibergen, De Kiefte | ||
Eibergen, Viersprong | ||
Eibergen, Garage Grooters | ||
Haaksbergen, Scholtenhage | ||
Haaksbergen, Busstation | ||
Haaksbergen, Blanckenborch | ||
Haaksbergen, Weg naar Veldmaat | ||
Enschede, Crematorium | ||
Enschede, P+R Zuiderval | ||
Enschede, Rabobank | ||
Enschede, MST Haaksbergerstraat | ||
Enschede, Van Heekplein | ||
Enschede, Centraal |
Geschiedenis
Deze lijn is op onbekende datum ontstaan na het vernummeren van lijn 21.
Vanaf 10 juni 2001 werd de frequentie op maandag t/m vrijdag overdag verlaagd naar 1x/uur. De tussenritten tussen Winterswijk en Groenlo werden overgenomen door de verlengde EuroSchnellbus 71. In de avonduren en het weekend wijzigde er niks.
In de dienstregeling 2004 werd op maandag t/m vrijdag 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur alleen tussen Winterswijk en Groenlo. In de vakantieperioden werd slechts 1x/uur het hele traject gereden. In de avonduren, op zaterdag en zondag werd alleen 1x/uur tussen Winterswijk en Groenlo gereden.
Op 12 december 2010 werden de beide losse concessie Achterhoek en Rivierenland samengevoegd tot de nieuwe concessie Achterhoek-Rivierenland. Na de aanbesteding was deze gewonnen door Arriva, die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.
Op deze datum werd de dienstregeling uitgebreid met ritten in de avonduren en het weekeinde. De avondritten (doordeweeks) en op zaterdag overdag gingen tussen Winterswijk en Haaksbergen rijden en de ritten in de avonduren (weekeinde) en op zondag gingen tussen Winterswijk en Groenlo rijden.
Met ingang van dienstregeling 2015 vervielen de ritten van lijn 74 's avonds en in het weekend. Lijn 73 werd in de late avond en op zondag daarom verlengd van Groenlo naar Haaksbergen om de vervallen ritten van lijn 74 op te vangen. Verder zijn op werkdagen tussen de spitsen de tijden verschoven om zo te Winterswijk beter aan te sluiten op de trein naar Arnhem én zijn er enkele ritten bijgekomen om beter in de vraag te voorzien.
Vanaf 11 december 2016 ging deze lijn in Winterswijk via de nieuwe ingang van het Ziekenhuis rijden, waarmee 'weer' een halte dichter bij de hoofdingang kwam te liggen. De oude halte Ziekenhuis werd op die datum hernoemd naar Jaspersweg. De dienstregeling bleef op hoofdlijnen gelijk.