Lijn 18 Heerenveen Autobusstation - Gersloot Dorp
Voormalige buslijn 18 | |
Vervoerder(s) | FRAM (... - 1996), VEONN (1996 - 1999), Arriva (1999 - ...) |
Regio | Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Den Oudsten B79, Mercedes-Benz O309 |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 4x/dag |
Lijn 18 reed van Heerenveen een lusroute langs de plaatsen ten noordoosten van Heerenveen.
Dienstregeling
- Reizigers konden bij de haltes in Heerenveen gewoon instappen, waarna de bus op aanvraag naar de plaatsen reed. Omgekeerd moest vanuit de plaatsen altijd gereserveerd worden voor een reis richting Heerenveen.
Route
Halte | ||
Heerenveen, Busstation | ||
Heerenveen, Ziekenhuis | ||
Heerenveen, Schans | ||
Heerenveen, Motel | ||
Luinjeberd, Luijneberd | ||
Tjalleberd, Tjalleberd | ||
Gersloot, Gersloot | ||
Tijnje, R. van Damwei | ||
Uilesprong, Uilesprong | ||
Luxwoude, Luxwoude | ||
Gersloot, Gersloot | ||
Tjalleberd, Tjalleberd | ||
Luinjeberd, Luijneberd | ||
Heerenveen, Motel | ||
Heerenveen, Schans | ||
Heerenveen, Ziekenhuis | ||
Heerenveen, Busstation |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Begin 1996 fuseerden de FRAM en de DVM/NWH tot de nieuwe maatschappij VEONN (Vervoersonderneming Noord-Nederland). De eerste dienstregeling van deze nieuwe maatschappij ging in op 3 november 1996. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet, alleen in het weekeinde werden enkele ritten geschrapt.
In de Arriva Dienstregeling 1999/2000 reed deze belbus vrijwel ongewijzigd hetzelfde aantal ritten, alleen werd er voortaan op verzoek via Ziekenhuis Tjongerschans gereden. In de schoolvakanties en weekend moest ook voor alle haltes in Heerenveen worden gereserveerd. Op zaterdag waren er voortaan nog maar vijf ritten, en op zondag vier ritten v.v.