Lijn 165 Numansdorp Wethouder van der Veldenweg - Dordrecht Spuiboulevard
Voormalige buslijn 165 | |
Vervoerder(s) | ZWN (1990 - 1994), ZWN-Groep (1994 - 1997) |
Regio | Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz O405, Den Oudsten B88, Den Oudsten MB200 |
Periode | 27 mei 1990 t/m 31 mei 1997 |
Voorganger(s) | 165, 170 |
Opvolger(s) | 20, 21, 165 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 165 reed van Numansdorp via Strijen, Mookhoek en 's Gravendeel naar Dordrecht.
Dienstregeling
- In de avonduren en op zondag werd alleen gereden tussen Strijen en Dordrecht, waarbij er in Strijen volgens een lusroute gereden werd.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Numansdorp, Weth. van der Veldenweg | ||
Numansdorp, Burg. de Zeeuwstraat | ||
Numansdorp, Torenstraat | ||
Numansdorp, Voorstraat | ||
Numansdorp, Hallinxweg | ||
Numansdorp, Burg. Henrylaan | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
De Klem, De Klem | ||
Strijen, Leeuwerikstraat | ||
Strijen, Kievitstraat | ||
Strijen, Nieuwestraat | ||
Strijen, Walewegje | ||
Strijen, Boomgaard | ||
Strijen, Nieuwestraat | ||
Strijen, Kievitstraat | ||
Strijen, Leeuwerikstraat | ||
Strijen, Politiebureau | ||
Strijen, Julianastraat | ||
Mookhoek, Zweedsestraat | ||
's Gravendeel, Weegje | ||
's-Gravendeel, H. Hamerstraat | ||
Dordrecht, Merwede Ziekenhuis | ||
Dordrecht, Rijksstraatweg | ||
Dordrecht, Drechtsteden Ziekenhuis | ||
Dordrecht, Van Kinsbergenstraat | ||
Dordrecht, Karel Doormanstraat | ||
Dordrecht, Zuidendijk | ||
Dordrecht, J. van Ruysdaelstraat | ||
Dordrecht, J.P. Heijeplein | ||
Dordrecht, Weizigtpark | ||
Dordrecht, Spuiweg | ||
Dordrecht, Centraal Station | ||
Dordrecht, Spuiboulevard |
Geschiedenis
Op 27 mei 1990 werd de oude lijn 165 (Dordrecht - Strijen) flink uitgebreid. Voortaan wordt van maandag t/m zaterdag overdag elk uur het traject Dordrecht - Strijen - Numansdorp gereden, met extra ritten in de spitsuren tussen Dordrecht en Strijen. In de avonduren van maandag t/m zaterdag bleef de oude lijnvoering gehandhaafd, maar op zondag gingen alle ritten het traject Dordrecht - Strijen rijden met een (ongewijzigde) frequentie van 1x per 2 uur, zodat tussen Dordrecht en 's-Gravendeel een uursfrequentie wordt gereden in combinatie met lijn 166.
Op 23 mei 1993 kwam het traject Dordrecht - 's-Gravendeel op zondag te vervallen vanwege de geringere bezetting en dientengevolge reed de lijn voortaan alleen nog tussen 's-Gravendeel en Strijen. Als vervanging werd wel de frequentie op lijn 166 verhoogd naar 1x/uur, zodat binnen Dordrecht geen verslechtering van het aantal reismogelijkheden ontstond.
Op 1 november 1994 fuseerden Westnederland en ZWN tot het nieuwe ZWN-Groep. Per 28 mei 1995 kwam een eerste nieuwe dienstregeling uit onder deze nieuwe vervoerder. Vanaf deze datum gingen de ritten in de ochtendspits naar Dordrecht en de ritten in de middagspits naar Numansdorp voortaan via het Merwede Ziekenhuis rijden, zodat reizigers een overstapmogelijkheid kregen op de Interliner richting Utrecht. De ritten in de andere richting bleven dan wel via Crabbehof en Centrum rijden.
Vanwege de introductie van het Driebussensysteem op de stadsdienst Dordrecht werden alle streekbussen met ingang van 1 juni 1997 ingekort tot het Station. Reizigers naar de Binnenstad konden vanaf die datum gebruik maken van de Citybussen 20 en 21.