Lijn 149 Amsterdam Station Zuid/WTC - Uithoorn Busstation
Voormalige buslijn 149 | |
Vervoerder(s) | NZH (... - 1999)+GVB, Connexxion (1999 - ...) |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1985 t/m ... |
Opvolger(s) | lijn 65, 149, 165 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 4x/dag (belbus) |
Zondag | 4x/dag (belbus) |
Lijn 149 reed van Amsterdam via Amstelveen en Nes a/d Amstel naar Uithoorn.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Station Zuid/WTC | ||
Amsterdam, VU/Van de Boechorststraat | ||
Amsterdam, Gelderlandplein | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Beneluxbaan | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Ziekenhuis Amstelveen | ||
Nes a/d Amstel, Kerklaan | ||
Uithoorn, Heijermanslaan | ||
Uithoorn, Busstation |
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de NZH.
In de dienstregeling 1996/1997 werd slechts op maandag t/m vrijdag overdag 1x/uur gereden tussen het VU-Ziekenhuis en Uithoorn. In de spitsuren werd verder gereden naar station Zuid/WTC.
In de dienstregeling 1998/1999 werd inmiddels op zaterdag en zondag 4x per dag in beide richtingen als belbus gereden. Doordeweeks reden alle ritten inmiddels van/naar Amsterdam Zuid/WTC.
Op 30 mei 1999 ging de NZH op in het nieuw ontstane Connexxion, tezamen met Oostnet, Midnet en de ZWN. Voor deze lijn vonden, met uitzondering van een kleine verschuiving in de vertrektijden, geen veranderingen plaats en de lijn werd nog steeds gedeeltelijk geëxploiteerd in combinatie met het GVB.
Op 28 mei 2000 verviel het traject tussen Zuid/WTC - Amstelveen helemaal ten gunste van de nieuwe 65/165 die op dit vervallen traject een veel frequentere dienstregeling konden bieden. Op het overgebleven traject tussen Uithoorn en Amstelveen bleef dezelfde dienstregeling, zonder enige wijzigingen gehandhaafd.