Lijn 152 Schagen Station - Callantsoog Stuyvezandeweg (2008-2009)
Voormalige buslijn 152 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Procity |
Periode | 14 december 2008 t/m 12 december 2008 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 152 reed van Schagen via Schagerbrug en 't Zand naar Callantsoog.
Route
Halte | ||
Schagen, Station | ||
Schagen, Oude Slotstraat | ||
Schagen, Hofstraat | ||
Schagen, Halerweg | ||
Schagen, Zijperweg | ||
Schagen, Halerdijk | ||
Schagerbrug, Gemeentehuis | ||
Schagerbrug, Schagerbrug | ||
Schagerbrug, Buurtje | ||
Stolpervlotbrug, Schagerweg | ||
't Zand, Vlotbrug | ||
Callantsoog, Oosterweg | ||
Callantsoog, Westerweg | ||
Callantsoog, Abbestederweg | ||
Callantsoog, Dorpsweg | ||
Callantsoog, Jewelweg | ||
Callantsoog, Duinroosweg | ||
Callantsoog, Stuyvezandeweg |
Zie ook
Geschiedenis
Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de NZH.
In de dienstregeling 1999/2000 werd overdag 1x/uur gereden en 's avonds 1x per 2 uur. Alleen op zaterdag werd de lusroute in Callantsoog alternerend gereden, daarbuiten werd de route altijd in genoemde richting gereden.
Bij het ingaan van de nieuwe concessie Noord-Holland Noord op 15 december 2002 werd lijn 152 (Schagen - Julianadorp) ingekort tot het traject Schagen - Callantsoog, tevens ging de buslijn voortaan via 't Zandt rijden in plaats van Stolpervlotbrug.
Dit leverde klachten op van scholieren en gemeentes langs de (voormalige) route [1], dit onder meer vanwege het wegvallen van de route in Stolpervlotbrug en de slechte aansluitingen met lijn 151 in Schagerbrug. Daarom werd de oorspronkelijke route van voor december 2008 met ingang van 13 december 2009 weer hersteld, het eindpunt in Julianadorp kwam echter bij de Dorperweert te liggen.
Bronnen, noten en/of referenties: |