Lijn 28 Almelo, Centraal - Twentepoort Oost
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 17 feb 2018 om 00:53
Voormalige buslijn 28 | |
Vervoerder(s) | Twents (Connexxion) |
Concessie | Twente (2006-2013) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 14 december 2003 t/m 7 december 2013 |
Opvolger(s) | 66 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur (tot 21.00) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 28 reed van station Almelo via het Centrumplein, Rohof en De Riet naar Bedrijventerrein Twentepoort en de woonwijk Nijrees.
Route
Halte | ||
Almelo, Centraal | ||
Almelo, Centrumplein | ||
Almelo, Bellavistastraat | ||
Almelo, J. Duikerstraat | ||
Almelo, J.B. van Loghemstraat | ||
Almelo, Wondestraat | ||
Almelo, Sporthal Rembrandtlaan | ||
Almelo, Fr. van Eedenstraat | ||
Almelo, Ambachtstraat | ||
Almelo, Betuining | ||
Almelo, Grand Canal | ||
Almelo, Avenue | ||
Almelo, Ten Dam | ||
Almelo, Twentepoort Oost |
Keringen
- Lijn 28 keerde op Almelo Centraal op lijn 25. Een enkele rit keerde op lijn 51.
Geschiedenis
Op 14 december 2003 werd een nieuwe stadsbus geïntroduceerd tussen station Almelo en Twentepoort/Nijrees. Deze nieuwe lijn ging op maandag t/m zaterdag overdag 2x/uur rijden.
Vanaf 11 december 2005 ging de lijn ook op zondag 1x/uur rijden en vanaf 9 december 2007 vervielen de avondritten na 20.30 uur.
Op 8 december 2013 nam Syntus het busvervoer in Twente over ten koste van Connexxion. Door aanpassingen in de dienstregeling is deze lijn komen te vervallen. Het traject Almelo – Almelo Nijrees is opgenomen in lijn 66.