Lijn 6 Almere, Noorderplassen - Station Parkwijk
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 1 juli 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Buslijn 6 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | stads- en streekvervoer Almere |
Lijnsoort | Stadsbus |
Formule | MAXX Almere |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro (standaard en geleed), Van Hool newAG300 |
Rijdt sinds | 3 januari 2010 |
Voorganger(s) | 6, 7 |
Frequenties
| |
Spits | 4-8x/uur |
Spits (vakantie) | 6x/uur (kerstvakantie en zomerperiode) |
Dal | 4-8x/uur |
Dal (vakantie) | 3-6x/uur (kerst en voor-/nazomer) 2-4x/uur (hoogzomer) |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 4-8x/uur |
Zaterdag (vakantie) | 4x/uur (hoogzomer) |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 6 rijdt in Almere van de woonwijk Noorderplassen via de Kruidenwijk, station Almere Centrum, het Flevoziekenhuis, de Filmwijk en de Danswijk naar station Almere Parkwijk.
Route
Halte | ||
Almere Stad, Noorderplassen Noord | ||
Almere Stad, Noorderplassen Zuid | ||
Almere Stad, Beatrixpark | ||
Almere Stad, Kruidenwijk West | ||
Almere Stad, Kruidenwijk Oost | ||
Almere Stad, Staatsliedenwijk | ||
Almere Stad, Station Centrum | ||
Almere Stad, Stadhuisplein | ||
Almere Stad, Flevoziekenhuis | ||
Almere Stad, Greta Garboplantsoen | ||
Almere Stad, Romy Schneiderweg | ||
Almere Stad, Buñuellaan | ||
Almere Stad, Walt Disneyplantsoen | ||
Almere Stad, Danswijk | ||
Almere Stad, Parkwijk Zuid | ||
Almere Stad, Parkwijk Midden | ||
Almere Stad, Station Parkwijk |
Dienstuitvoering
- In de ochtendspits buiten de kerstvakantie en de zomerperiode zijn alle ritten vanaf Parkwijk geknipt te Station Centrum. In de middagspits wordt 6x/uur nar Noorderplassen gereden, maar wel in een 7,5-minutenpatroon, waardoor er na drie ritten een gat van 15 minuten valt, waarin geen lijn 6 rijdt tussen Station Centrum en Noorderplassen. In de daluren en op zaterdag rijdt slechts de helft van het aantal ritten naar Noorderplassen.
- Tijdens de kerstvakantie (van 21-12-2014 t/m 03-01-2015) en tijdens de voor- en nazomer (van 26-04-2015 t/m 26-06-2015 en van 16-08-2015 t/m 26-09-2015) wordt er 6x/uur gereden, waarbij er in de daluren 3x/uur van/naar Noorderplassen wordt gereden.
- Tijdens de hoogzomer (van 27-06-2015 t/m 15-08-2015) wordt vier keer per uur gereden in de daluren, dan rijdt twee keer per uur een rit van/naar de Noorderplassen. In de spitsuren wordt zes keer per uur op het hele traject gereden. Op zaterdag wordt ieder kwartier de gehele route gereden.
Overstapmogelijkheden
- Beatrixpark: 7
- Staatsliedenwijk: 1, 7, 14 (ochtendspits winter) en 150 (spits)
- Station Centrum: 1, 2, 4, 5, 7, 14 (spits winter), 150 (spits), 156, 159, 160 en trein
- Stadhuisplein: 1, 2, 3, 4, 5, 7, 14 (spits winter), 150 (spits), 156, 159 en 160
- Greta Garboplantsoen: 5, 7, 155 (spits), 159, 216 (spits) en 322
- Walt Disneyplantsoen: 10, 155 (spits), 159, 216 (spits) en 322
- Danswijk: 10, 155 (spits), 216 (spits) en 322
- Station Parkwijk: 5, 7, 155 (spits), 216 (spits), 322 en trein
Geschiedenis
Toen de vervoerder Midnet nog in Almere reed, reed lijn 6 enkel tussen station Almere Centrum en de Filmwijk. Op een later, onbekend, moment werd lijn 6 verlengd, via de Danswijk naar station Almere Parkwijk.
Sinds 3 januari 2010 rijdt lijn 6 vanaf station Almere Centrum verder, via de Kruidenwijk en het Beatrixpark naar de Noorderplassen (woonwijk), ter vervanging van lijn 7, die ingekort werd tot station Almere Centrum.