Lijn 110 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein
Voormalige buslijn 110 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland (2012-2019) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Scania Omnilink |
Periode | 11 december 2011 t/m 16 augustus 2014 |
Voorganger(s) | 110, 113 |
Opvolger(s) | 110 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 0-2x/uur (tot 20.00 uur) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 110 reed van Amsterdam via Broek in Waterland, Katwoude, Volendam en Edam naar Purmerend.
Dienstregeling
- 's Avonds werd alleen tussen Amsterdam en Edam gereden. Voor de reizigers naar de halte Korenstraat in Purmerend, reed lijn 118 op die tijdstippen extra daarlangs.
- Op de momenten dat er 2x/uur werd gereden, vormde deze lijn op een groot deel van de route een kwartierdienst met lijn 118.
Route
Halte | ||
Amsterdam, CS IJzijde | ||
Amsterdam, Prins Hendrikkade | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Schouw, Splitsing | ||
Broek in Waterland, Kruisweg | ||
Broek in Waterland, Dorp | ||
Monnickendam, Bernhardbrug | ||
Katwoude, Lagedijk | ||
Katwoude, De Zedde | ||
Katwoude, Hotel Volendam | ||
Volendam, Zeddeweg | ||
Volendam, Dirk Visstraat | ||
Volendam, Junoplantsoen | ||
Volendam, Weegschaalstraat | ||
Volendam, Julianaweg/Centrum | ||
Volendam, Vissersstraat | ||
Volendam, Morseweg | ||
Volendam, Kimsterweg | ||
Volendam, Harlingenlaan | ||
Volendam, G.A. Brederodestraat | ||
Edam, Tjaskermolen | ||
Edam, Watermolen | ||
Edam, Broekgouwstraat | ||
Edam, Keetzijde | ||
Edam, Broekgouwstraat | ||
Edam, Weerenstraat | ||
Edam, IJe | ||
Edam, De Meermin | ||
Edam, Busstation | ||
Edam, Oosterweg | ||
Purmerend, Magneet | ||
Purmerend, Signaal | ||
Purmerend, Westerweg | ||
Purmerend, Kelvinstraat | ||
Purmerend, Korenstraat | ||
Purmerend, Tarwestraat | ||
Purmerend, Bunderstraat | ||
Purmerend, Zuivelpad | ||
Purmerend, Sjeesstraat | ||
Purmerend, IJsselmeerlaan | ||
Purmerend, Basisveenstraat | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Waterlandplein | ||
Purmerend, Stadhuis | ||
Purmerend, Liduinatuin | ||
Purmerend, Gedempte Singelgracht | ||
Purmerend, Gedempte Where | ||
Purmerend, Tramplein |
Geschiedenis
Op 11 december 2011 werd het busvervoer in de concessie Waterland overgenomen door nieuwkomer EBS, dit ging wel ten koste van Arriva. Naast de introductie van het R-net werd vrijwel het gehele lijnennet vernummerd. Komende vanuit Amsterdam ging lijn 110 verder rijden naar Purmerend via de route van lijn 113, die tegelijkertijd opgeheven werd. De lijn bleef een halfuursdienst over het hele traject rijden, alleen op zondag werd slechts 1x/uur gereden tussen Purmerend en Edam. Tevens werd de frequentie in de spitsrichting tussen Amsterdam en Edam verhoogd naar 4x/uur.
Op 9 december 2012 werd de route in Purmerend gewijzigd. De lijn ging voortaan via De Baanstee-Oost rijden en niet meer via Ampèrestraat. Tegelijkertijd verviel de route via het Beatrixplein. Ook werd de dienstregeling op het traject Edam - Purmerend ingeperkt; op zaterdag werd dit traject alleen nog tussen 10:30 en 18:00 gereden en op zondag helemaal niet meer, ter vervanging ging lijn 118 hier dan wel elk half uur rijden.
Vanaf 15 december 2013 ging deze lijn in Volendam via de nieuwe woonwijk Broekgouw rijden.
Op 15 december 2013 ging de bus in Volendam/Edam voortaan via de nieuwe woonwijk Broekgouw rijden i.p.v. de Mgr. Visserslaan. Tegelijkertijd kwamen alle ritten in de avonduren na 20:00 en op zondag de gehele dag te vervallen vanwege de geringere bezetting, de bestaande R-netlijnen bieden op deze momenten voor de meeste locaties goede alternatieven. Tegelijkertijd werd het busstation Tramplein buiten gebruik gesteld vanwege herinrichtingswerkzaamheden, deze lijn ging komende vanuit het Centrum via de Gedempte Where naar het tijdelijke eindpunt Melkwegbrug rijden. De haltes Liduinatuin en Tramplein kwamen daarbij te vervallen, deze bleven wel op loopstand bereikbaar vanaf het nieuwe eindpunt
Door de te scherpe inschrijving van EBS tijdens de aanbesteding van de concessie Waterland leed zij flink verlies op de bestaande lijnvoering. Daarom kwam per 17 augustus 2014 een geheel nieuwe dienstregeling uit, waarin enerzijds bezuinigingen werden doorgevoerd op zwakkere lijnen, maar anderzijds op drukkere lijnen uitbreidingen plaatsvonden. Deze lijn en lijn 118 werden daarbij samengevoegd tot een nieuwe 110. In Amsterdam werd route ingekort tot het Buikslotermeerplein en in de avonduren en op zondag werd voortaan nog maar 1x/uur gereden en dan uitsluitend op het traject Purmerend - Edam.
Voormalige route(s)
Voormalige route naar de Melkwegbrug (12-2013 - 12-2014)
Halte | ||
Purmerend, Stadhuis | ||
Purmerend, Gedempte Where | ||
Purmerend, Gedempte Singelgracht | ||
Purmerend, Sluisbrug | ||
Purmerend, Melkwegbrug |
Voormalige route in Volendam (12-2011 t/m 12-2013)
Halte | ||
Volendam, Vissersstraat | ||
Volendam, Edisonstraat | ||
Volendam, Mgr. C. Veermanlaan | ||
Volendam, Grote Ven | ||
Volendam, G.A. Brederodestraat | ||
Edam, Tjaskermolen | ||
Edam, Watermolen | ||
Edam, Weerenstraat |
Voormalige route in Purmerend (t/m 12-2012)
Halte | ||
Edam, Oosterweg | ||
Purmerend, Ampèrestraat | ||
Purmerend, Kelvinstraat | ||
Purmerend, Korenstraat | ||
Purmerend, Boekweitstraat | ||
Purmerend, De Graeffweg | ||
Purmerend, Zichthof | ||
Purmerend, Gildeplein | ||
Purmerend, Wijkcentrum | ||
Purmerend, Hoefsmidpad | ||
Purmerend, Tilburyplein | ||
Purmerend, Slotermeer | ||
Purmerend, Grevelingenmeer | ||
Purmerend, Meerland | ||
Purmerend, Delftland | ||
Purmerend, Landstrekenweg | ||
Purmerend, Basisveenstraat | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Weteringstraat | ||
Purmerend, Veenweidestraat | ||
Purmerend, Beatrixplein | ||
Purmerend, Stadhuis |