Lijn 146 Essen, Wackenberg - Heisingen Baldeneysee
Voormalige buslijn 146 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Ruhrbahn |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Essen |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | ... t/m 8 juni 2019 |
Opvolger(s) | 145, 146 |
Frequenties
| |
Spits | 3-9x/uur |
Spits (vakantie) | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-6x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 146 reed van Essen Leithe via Kray, Frillendorf, Hauptbahnhof, Rüttenscheid en Stadtwald naar Heisingen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits werd 6x/uur extra gereden van Kray Nord Bahnhof naar Essen Hauptbahnhof.
- Op zaterdag werd tussen 11:00 en 18:00 uur 4x/uur extra gereden Kray Nord Bahnhof en Essen Hauptbahnhof.
Route
Halte | ||
Essen, Wackenberg | ||
Essen, Sulzbachtal | ||
Essen, Brüninghofer Weg | ||
Essen, Wendelinstraße | ||
Essen, Hochfeldstraße | ||
Essen, Behaimring | ||
Essen, Hans Sachs Straße | ||
Essen, Ostschule | ||
Essen, Kray Süd Bahnhof | ||
Essen, Kiwittstraße | ||
Essen, Kray Mitte | ||
Essen, Krayer Markt | ||
Essen, Kray Nord Bahnhof | ||
70px | Essen, Krayer Markt | |
Essen, Kray Mitte | ||
Essen, Schönscheidtstraße | ||
Essen, Frillendorfer Platz | ||
Essen, Feldhaushof | ||
Essen, Oberschlesienstraße | ||
Essen, Wasserturm | ||
Essen, Hollestraße | ||
Essen, Hauptbahnhof | ||
Essen, Aalto Theater | ||
Essen, Hohenzollernstraße | ||
Essen, Cäcilienstraße | ||
Essen, Rosastraße | ||
Essen, Paulinenstraße | ||
Essen, Walpurgisstraße | ||
Essen, Wittenbergstraße | ||
Essen, Stadtwaldplatz | ||
Essen, Drosselanger | ||
Essen, Schwarze Lene | ||
Essen, Schöne Aussicht | ||
Essen, Korte Klippe | ||
Essen, Uhlenstraße | ||
Essen, Elsaßstraße | ||
Essen, Fernblick | ||
Essen, Bahrenberg | ||
Essen, Heisingen Kirche | ||
Essen, Heisingen Ortsmitte | ||
Essen, Lelei | ||
Essen, Bonscheidter Straße | ||
Essen, Heisingen Baldeneysee |
Geschiedenis
Op 1 september 2017 trad de fusie tussen de stadsvervoerders van Mülheim (MVG) en Essen (EVAG) tot de Ruhrbahn in werking. De naam Ruhrbahn verscheen vanaf dat moment steeds meer in het straatbeeld.
Op 10 juni 2018 werd de dienstregeling op zaterdag uitgebreid. Tussen Kray Nord Bahnhof en Essen Hauptbahnhof werd voortaan tussen 11:00 en 18:00 uur 4x/uur extra gereden.
Op 9 juni 2019 werd lijn 146 omgevormd tot de hoofdlijn tussen Essen Hauptbahnhof, Kray en Leithe. De ritten op het vervallen traject van lijn 146 tussen het Hauptbahnhof en Heisingen werden geïntegreerd in de parallel rijdende lijn 145. De ritten van lijn 147 werden op hun beurt weer geïntegreerd in lijn 146 met uitzondering van het traject tussen Kray Nord Bahnhof en de Grimbergstraße dat voortaan door lijn 144 werd bediend. Door integratie van lijn 147 werd de frequentie tussen het Hauptbahnhof en Kray over bijna de gehele linie verdubbeld. Bovendien werd de frequentie doordeweeks buiten de vakanties nog verder verhoogd naar 12x/uur tussen Essen Hauptbahnhof en Kray Nord Bahnhof. Tegelijkertijd gingen er van maandag tot en met zaterdag meer ritten rijden tussen Kray Nord Bahnhof en de Hochfeldstraße.
- Voormalige Buitenlandse lijn 146
- Voormalige Buitenlandse buslijnen
- Verkeersverbond VRR (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in Duitsland
- Stadsdienst Essen (voormalige lijnen)
- Plaats Essen (D)
- Station Essen-Kray Süd
- Station Essen-Kray Nord
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Station Essen Hbf
- Station Essen Stadtwald