Lijn 31 Ommen Markt - Hoogeveen Station NS
Voormalige buslijn 31 | |
Vervoerder(s) | Arriva (... - ...), Connexxion (... - 2009), Qbuzz (2009 - 2012) |
Concessie | GD (2010-2019) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Citaro LE |
Periode | ... t/m 7 januari 2012 |
Voorganger(s) | 31, 139 |
Opvolger(s) | 31, 131 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 31 reed van Ommen via Witharen, Balkbrug, Den Oosterhuis, Linde, Zuidwolde en Ten Arlo naar Hoogeveen.
Dienstregeling
In de (brede) spitsuren reden extra ritten tussen Balkbrug en Hoogeveen.
Route
Halte | ||
Ommen, Markt | ||
Varsen, Varsenerdijk | ||
Ommen, Stadshaghen | ||
Ommen, Danteweg | ||
Ommen, Chevalleraustraat | ||
Ommen, Schurinkstraat | ||
Ommen, Balkerweg | ||
Ommen, Emslandweg | ||
Ommen, Tussenweg | ||
Ommen, Weth. Petterweg | ||
Witharen, De Haar | ||
Witharen, Tolhuisweg | ||
Balkbrug, Maatschappij Wijk | ||
Balkbrug, Woestenweg | ||
Balkbrug, Koloniedijk | ||
Balkbrug, Ommerschans | ||
Balkbrug, Rijksinstituut Veldzicht | ||
Balkbrug, Centrum | ||
Balkbrug, W. ter Haarstraat | ||
Balkbrug, Den Kaat 7 | ||
Balkbrug, Weg naar den Oosterhuis | ||
Den Oosterhuis, Nieuwe Dijk | ||
Den Oosterhuis, Ommerweg 78 | ||
Den Oosterhuis, Nolderweg | ||
Linde, Hooiweg | ||
Linde, Linderweg | ||
Linde, Bazuinerweg | ||
Linde, Ommerweg 37 | ||
Linde, Ekelenbergweg | ||
Zuidwolde, Slagendijk | ||
Zuidwolde, Nijverheidsweg | ||
Zuidwolde, Burgerzinweg | ||
Zuidwolde, De Vennen 2 | ||
Zuidwolde, Dissel | ||
Zuidwolde, De Marsen | ||
Zuidwolde, Molenweg | ||
Zuidwolde, Busstation | ||
Zuidwolde, Hoofdstraat 2 | ||
Zuidwolde, Stuw | ||
Zuidwolde, Hoogeveenseweg 9 | ||
Ten Arlo, Spiekampenweg | ||
Ten Arlo, Hoogeveenseweg 6 | ||
Hoogeveen, Erflanden | ||
Hoogeveen, Nieuwe Brug | ||
Hoogeveen, Schuttevaer | ||
Hoogeveen, Kinholtsweg | ||
Hoogeveen, Van Leeuwenhoekstraat | ||
Hoogeveen, Grittenborgh | ||
Hoogeveen, Ziekenhuis | ||
Hoogeveen, Griendtsveenweg | ||
Hoogeveen, Marisstraat | ||
Hoogeveen, Willemskade | ||
Hoogeveen, Centrum | ||
Hoogeveen, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 juli 2001 kwamen de extra ritten 's middags tussen Hoogeveen en Zuidwolde te vervallen vanwege de geringere bezetting. Alleen rond 16:00 bleef één extra rit naar Zuidwolde rijden ten behoeve van de vele scholieren rond dit tijdstip.
In de dienstregeling 2003 bij Arriva werd op maandag t/m vrijdag overdag 1x/uur het hele traject gereden. Op zaterdag overdag werd 1x/uur gereden tussen Hoogeveen en Dedemsvaart. In de avonduren en op zondag werd datzelfde traject 1x per 2 uur als belbus gereden.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 8 januari 2012 werd de route doorgetrokken naar station Ommen. Lijn 31 werd in Ommen verlengd tot het station. Met deze verlenging kregen de treinreizigers een doorreismogelijkheid naar het Centrum van Ommen en reizigers vanuit Ommen konden sneller overstappen op de treinen. Bovendien werden de spitsritten tussen Hoogeveen en Balkbrug afgesplitst en ondergebracht bij de nieuwe lijn 131, die een snellere route ging rijden.
Voormalige routes
Route naar Dedemsvaart
Niet compleet
Halte | ||
Balkbrug, Centrum | ||
Dedemsvaart, Busstation | ||
Dedemsvaart, De Magnolia |