Lijn 133 Rotterdam Zuidplein - Westenschouwen Rotonde
Voormalige buslijn 133 | |
Vervoerder(s) | ZWN (... - 1999), Connexxion (1999 - ...) |
Regio's | Rotterdam, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee, Noord-Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 133 reed van Rotterdam via Numansdorp, Oude Tonge, Bruinisse, Oosterland, Ouwerkerk, Zierikzee, Serooskerke, Noordwelle, Renesse, Haamstede en Burgh naar Westenschouwen.
Tussen Rotterdam en Oude Tonge werd in een gehalveerde frequentie gereden. In de spitsrichting reden enkele ritten ook via Haamstede Vliegveld (niet opgenomen). In de zomermaanden werd standaard 1x/uur non-stop gereden tussen Serooskerke en Renesse.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Numansdorp, Rijksweg A29 | ||
Achthuizen, Schaapsweg | ||
Oude-Tonge, Busstation | ||
Bruinisse, Dorp | ||
Oosterland, Dorp | ||
Nieuwerkerk, Nieuwerkerk | ||
Ouwerkerk, Vissersweg | ||
Zierikzee, Sas | ||
Zierikzee, Busstation | ||
Serooskerke, Provincialeweg | ||
Noordwelle, Provincialeweg | ||
Renesse, Dorp | ||
Haamstede, Duinoord | ||
Haamstede, Kerk | ||
Burgh, J.M. Beijelaan | ||
Westenschouwen, Duinrand | ||
Westenschouwen, Rotonde |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 28 mei 1995 werd de uurdienst tussen Westenschouwen en Zierikzee verhoogd tot een halfuurdienst op maandag t/m vrijdag, waardoor op dit traject een verdubbeling van het aantal ritten ontstond, hiervoor in de plaats werd lijn 134 wel ingekort tot Renesse. Enkele extra toegevoegde spitsritten gingen echter non-stop rijden tussen Serooskerke en Haamstede.
Op 30 mei 1999 ging de ZWN op in het nieuw ontstane Connexxion, tezamen met NZH, Oostnet en Midnet. Vanaf die datum werd de frequentie tussen Zierikzee en Oude Tonge van maandag t/m zaterdag overdag verhoogd naar 2x/uur.